#77284

Resweratrol – opis

Resweratrol jest związkiem chemicznym z grupy polifenoli. Występuje naturalnie w wielu owocach: malinach, śliwkach, jagodach acai czy czarnych porzeczkach, ale największą jego ilość zawierają skórki winogron (Vitis vinifera).

Zgodnie z głośnymi badaniami zespołu dr Davida Sinclaira z Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych, resweratrol posiada zdolność stymulacji enzymów zwanych sirtuinami. Chronią one DNA przed czynnikami oksydacyjnymi i hamują śmierć komórkową. Badania prowadzone na myszach wykazały, że u osobników karmionych resweratrolem wystąpiła znaczna redukcja objawów starzenia oraz wydłużenie średniej długości życia.

Odnotowano również wiele innych pozytywnych efektów spożywania tej substancji na fizjologię organizmu ludzkiego. Oprócz wpływu antyoksydacyjnego, resweratrol wykazuje też działanie wazolidatacyjne – poprzez rozkurcz mięśni gładkich w ścianach naczyń krwionośnych powoduje poszerzenie ich światła i zmniejszenie ciśnienia krwi. Wspiera tym samym kondycję serca i całego układu krwionośnego, także w obrębie mózgu.

Ponadto, resweratrol redukuje stres oksydacyjny w organizmie, co czyni go substancją o bardzo istotnym działaniu, wspierającą pracę mitochondriów, będących swoistym „centrum energetycznym” każdej komórki. Reguluje także metabolizm oraz wydzielanie insuliny.

Pomimo jego występowania w pokarmach, badania wykazują, że korzystna i wskazana jest suplementacja resweratrolu. Pozwala ona na uzyskanie wyższego stężenia tej substancji w organizmie niż tradycyjny „kieliszek czerwonego wina dziennie”, prowadząc do maksymalizacji jej korzystnego wpływu na zdrowie.

Dowiedz się więcej -> Resweratrol – sklep <-