Strona główna Forum DYSKUSJE Związki nootropowe Otępienie po dużych dawkach ALCAR Odpowiedz na: Otępienie po dużych dawkach ALCAR

#76689
Obsługa Klienta
Moderator

ALCAR jest stosunkowo bezpiecznym środkiem nootropowym. Tolerancja organizmu na Acetylo-L-Karnityne jest bardzo duża, aczkolwiek efekty pojawiają się nawet przy mniejszych dawkach (250 – 500 mg). ALCAR działa cholinergicznie i proenergetycznie usprawniając metabolizm tłuszczu.

Efekt otępienia o którym Pan wspomniał, mógłby mieć związek z wysokim poziomem acetylocholiny (ACH), aczkolwiek jest wielce mało prawdopodobne, że sama Acetylo-L-karnityna nawet w znacznych ilościach byłby w stanie go wywołać. ALCAR wspomaga powstawanie ACH ale sam nie może ponieść poziomu ACH na tyle, by prowadzić do otępienia. Sądzimy zatem, że przyczyną takiej reakcji mogą być inne składniki Pana diety lub – co bardziej prawdopodobne – ich łączenie z rysperydonem.