#76902
Kris
Uczestnik

Dokopałem się do mojego jednego z pierwszych maili do SHI i przed rozpoczęciem suplementacji wyniki wyglądały następująco:
1A: 39
2A: 24
3A: 24
4A: 35

1B: 19
2B: 1
3B 18
4B: 1

czyli natura dopaminowo-serotoninowa. Bardzo duży deficyt DA, umiarkowany (na pograniczu z dużym) GABA.

Przed momentem wykonałem ponownie test i wyniki wyglądają następująco:
1B: 13 (na 25)
2B: 4 (na 25)
3B: 15 (na 40)
4B: 1 (na 25)

To na czym najbardziej mi zależało, czyli dopamina, poszło w dobrym kierunku. Przyznam, że ostro atakowałem się z tej strony (DLPA, NALT, L-DOPA + EGCG, Adaptonic MAX, Zen-Cafe) od października.
GABA nieznacznie się poprawiło, stosowałem Relatonic original przez 2 miesiące 2 kapsułki dziennie. To było zdecydowanie za słabo, więc zwiększyłem do 3 kapsułek dziennie + dołączyłem jedno opakowanie 30 sztuk Brahmi+Gotu i wtedy już nieco lepiej. Aktualnie jestem po 3 miesiącach regulacji GABA i po konsultacji z p. Arturem zdecydowałem się na dalszą suplementację Relatonic bez przerwy. Okazuje się, że nie trzeba ich robić przy regulatorach (Relatonic, Neuridine) po upływie 3 miesięcy, czyli można brać cały czas aż np. wynik testu i subiektywne odczucia będą satysfakcjonujące. Przyznam szczerze, że czuję się mniej więcej tak jak pokazał test. Dopa sporo lepiej (pewnie pociągnęła nieco w doł ACH), Gaba trochę lepiej. Dlatego zdecydowałem się na 'podgonienie’ GABA i aktualnie stosuję 2 kapsułki Relatonic original + 2 kapsułki Relatonic max.  Na Gabę pewnie negatywny wpływ ma mój stresujący tryb życia (prowadzenie firmy, niewiele czasu na odpoczynek). Obecnie jestem także na etapie upregulacji DA poprzez Neuridine original (głównie dla TAU, podejrzewam, że 2x25mg) + Omega-3 (DHA – około 500-600mg) + CDP-cholina (2x200mg) + Sulbutiamina (2x200mg). Czy ktoś z osób dopaminowo-deficytowych robił regenerację receptorów dopaminowych, z jakim efektem?

Teges, jakie dawki Relatonica stosowałeś? Wersja original czy max?
Najlepiej by było podłączyć głowę do jakiegoś skanera i odczytać wyniki 🙂 póki co mamy test i wydaje się na swój sposób miarodajny

Patryk, zgadzam się, że 'boost’ z oksy+cholina opadł, ale koncentracja, skupienie, pamięć są ok. Na pewno lepiej niż przed stosowaniem Oksy. Ja robię na tym 6 tygodni i zobaczę jaki efekt, czy się utrwali.
Memostim powinien dobrze działać na naturę dopaminową, tak mi się wydaje. Dostałem przy ostatnim zamówieniu próbkę i chętnie przetestuję gdy skończy się pierwszy cykl upregulacyjny (jedno z drugim się gryzie).
Z tego co p. Artur wspominał, Gabę należy mieć cały czas na uwadze, ponieważ może 'ciągnąć w dół’ pozostałe neuroprzekaźniki jeśli pojawia się zbyt duży jej deficyt.