Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji a) depresja, dystymia, lęki, otepienie b) nerwowosc, bezsennosc.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76492
  sadcat
  Uczestnik

  Witam, odrazu wyjasniam: punkt a) to osoba pierwsza, punkt b) druga. Otoz, zacznijmy od a.

  potrzebuje pomocy w doborze produktow dla mnie, nie bede sie zalil, w skrocie opowiem ocb…

  lekarz specjalista stwierdzil u mnie dystymie,depresje i aspolecznosc, dawal rozne psychotropy ktore dzialaly bardziej czy mniej, lecz po olbrzymich dawkach ktore bralem czyt m i , prozac, welbutrin czy zwykly setaloft, to bywaly momenty,ze przestalem odrozniac sen od rzeczywistosci i ogolnie nie bylo super, zszedlem w koncu ze wszystkich dawek i biore jedynie 50mg setaloftu. dazac do poprawy mojego stanu zaczalem bawic sie w rozne stymulanty, eph 2fma itd, dawaly one rezultanty niestety tolerancja szybko rosla, nawet starajac sie ja ogarnac i tlumic. teraz przyszla pora na nootropiki, kiedys zjadlem moze z 2g nopt i kilka pudelek piracetamu rzedem 6g dziennie lecz wiekszych efektow. szukam jakiesgos zestawu, ktory postawi mnie na nogi bo trzeba sie ogarnac w pracy i jakis awansik zgarnac, lecz tyle jest u was produktow ,ze bez pomocy tego nie ogarne, mysle jak narazie o noopeptil max (bo mam pamiec od tego wszystkiego tak zjechana ,ze szok, do tego adrafinil na pobudzenie, taki zestaw na pierwszy raz, mysle jeszcze od l dopa, zeby sie zmotywowac do roboty bo tyle pomyslow w glowie a nic z tym nie robie.

  b. to moj kolega ktory ma strasznie stresujaca prace, stwierdzona silna nerwica, bezsennosc, xanax te sprawy juz nic nie daja, wiec stwierdzilem, ze dobra dla niego bylaby picamilon z fenibutem oraz tryptofan, co wy na to?

  ps. czy jak złoze zamowienie jutro, przesyłka za pobraniem to dojdzie do max srody? gdyz w czwartek wyjezdzam sluzbowo i cos by sie przydalo, pozdro

  #76690
  Obsługa Klienta
  Moderator

  Zanim przejdziemy do odpowiedzi na zamieszczone przez Pana pytania, zaznaczam, iż zespół SHI nie posiada uprawnień medycznych, w związku z czym nasze wypowiedzi należy traktować jako subiektywne opinie o charakterze inforamacyjnym – nie zalecamy stosowania czegokolwiek w jakikolwiek sposób.Ponadto proszę pamiętać, że łączenie leków z suplementami diety może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych – dlatego powinno być zawsze poparte opinią lekarza rodzinnego lub specjalisty.

  a) Osoba pierwsza – dystemia, depresja, aspołeczność.

  Przyczyny wymienionych powyżej dolegliwości mogą być bardzo różne. Współczesna medycyna określa tymi terminami problemy natury psychofizjologicznej, których bardzo często nie potrafi po prostu zdiagnozaować. Nic dziewnego – same definicje terminów: „dystymia” i „depresja” wskazują na brak możliwości pełnego zrozumienia źródła problemu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dystymia

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_depresyjne

  Pewną skuteczność w leczeniu objawów zaburzeń depresyjnych wykazują leki psychotropowe z grupy ACT N06A, czyli tzw. antydepresanty (w zasadzie obok psychoterapii to jedyna oficjalnie przyjęta metoda w terapii objawów zaburzeń depresyjnych). Antydepresanty działają na kilka sposobów, najczęściej jako inhibitory wychtwytu zwrotnego serotoniny, dopaminy i norepinefryny lub jako inhibitory MAO. Mówiąc w skrócie: zwiększają stężenie danego neuroprzekaźnika na synapsie poprzez zahamowanie jego wyhwytu zwrotnego lub rozpadu.


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_przeciwdepresyjne

  W przypadku stosowanych przez Pana leków:

  • PROZAC to SSRI (selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny)
  • SETALOFT to SSRI (selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny)
  • WELLBUTRIN to NRI / DRI (inhibitor wychwytu zwrotnego doapminy i noradrenaliny)

  Na podstawie skuteczności działania określonych leków na dane zaburzenia depresyjne można określić niedobór którego neuroprzekaźnika jest przyczyną występowania danych objawów. Stąd psychiatrzy często zmieniają kuracje u swoich pacjenów: brak poprawy – zwiększenie dawki; pogorszenie stanu – przejście na nowy lek; poprawa – kontunuacja terapii danym lekiem. Nie umniejszając skuteczności tej metodzie,„żąglowanie psychotropami” może nieść za sobą bardzo powazne konsekwencje dla gospodarki psychofizjologicznej organizmu.

  Naszym zdaniem przed podjęcem stosownej kuracji (farmaceutycznej lub innej) warto określić, co tak naprawdę jest przyczyną problemu. Innymi słowy będziemy chcieli odpowiedzieć na pytanie: którego lub których neuroprzekaźników najbardziej Panu brakuje oraz jak uzupełnić te niedobory i trwale przywrócić równowagę psychofizjologiczną. Dlatego proponujemy, aby rozwiązał Pan test Bravermana, na podstawie którego będziemy w stanie (z dużym przybliżeniem) określić Pana neurofizjologiczną nature oraz wielkość deficytów i dobrać odpowiednią suplementację. [test przesyłamy Panu na maila]

  Oczywiście może Pan dokonać zamówienia – jeśli zostanie złożone do godziny 12:00 zostanie wysłane tego samego dnia i dotrze do Pana dnia następnego  – aczkolwiek radzę wstrzymać się z zakupami do czasu przeanalizowania wyników testu.

  #76691
  Obsługa Klienta
  Moderator

  b) nerwowość, bezsenność

  Jeśli chodzi o kolejny przypadek, problem leży w obszarze gospodarki GABA + serotoniny (test Brevermana byłby w stanie określić dokładnie). Niepokojące jest jednak stwierdznie: „Xanax już nic nie daje”. Benzodiazepiny są silnymi agonistami GABA, w związku z czym trudno będzie znaleźć inne preparaty o podobnej skuteczności i profilu działania. Najsilniejszymi składnikami agonistycznymi będą Fenibut i Pikamilon – dokładnie tak, jak napisał Pan w pytaniu. Nie można jednak stosować ich regularnie. 

  Z drugiej strony długotrwałe stosowanie benzo oraz innych agonistów GABA prowadzić będzie do deregulacji receptorów GABA – tzn obniżenia ich czułości na kwas gamm-aminobutyrowy. Mniejsza czułość na GABA skutkuje mniejszym impulsem hamujących, a więc zdecydowanie gorszą odpornością na stres. Aby zaradzić na ten problem, warto skupić się na składnikach, które mogą zwiększyc czułość receptorów GABA i przywrócić bilans neurofizjologiczny, przede wszystkim:

  • Bacopa Monnieri
  • Inozytol
  • Fosfatydyloseryna
  • Ashwagandha
  • Aniracetam
  • Witamina B6

   
  Na GABA mamy obecnie dostępny jeden preparat: RELATONIC MAX, w tym tygodniu pojawią się kolejne dwa: SOCIAMINE oraz ANIRAMED MAX.
   
  Więcen na temat GABA znajdzie Pan w wątku: Deficyty GABA, przyczyny?

  W przypadku deficytów serotoninowych warto stosować preparaty zawierające składniki wspomagające produkcję i aktywność serotoniny, czyli przede wszystkim 5-HTP, L-teaninę, EGCG (preparat SEROTINE).Jeśli osoba z drugiego pytania doświadcza większych problemów ze snem, można wspomóc się dodatkowo Malatoniną, Passiflora, Walerianą, Ashwagandhą (preparat SEROTINE SLEEP <- preparat już niedostępny).
   
  Wiecej na temat proponowanej suplementacji możęmy powiedzieć po przedstawieniu wyników testu Bravermanna zainteresowanej osoby. Niebawem test Bravermana w języku polskim pojawi się na naszej stronie – tymczasem przesyłam na pański adres mailowy wersję angielską. Jeśli uda się Panu przekazać osobie z drugiego pytania – chętnie pomożemy w interpretacji.

  #76692
  Gregg
  Uczestnik

  Moim zdaniem n stres bardzo dobrym rozwiązaniem jest RELATONIC – stosuje sam i juz po kilku dniach zauważam ze jestem bardziej wypoczęty. budzę się ( ale nie wstaję ) zdecydowanie szybciej niż wcześniej najważniejsze jest że jestem dzięki temu zregenerowany- samo to już sprawia że funkcjonuje się inaczej.


  Z osobistych doświadczeń wiem, że stres należy redukować poprzez eliminację czynników stresogennych. Inne działania to eliminacja sktuków. Tj. trzeba zmienić nastawienie na pewne sprawy, np. toskyczny związek ? zakonczyć, toksyczna praca? zmienić. Inaczej to takie wygładzanie sinusoidy. Dawki noopeptu o jakich piszesz są kosmiczne. ja na dużo niższych dawkach potrafiłem „ogarnąć” co dzieje sie ze mną i wokół mnie ( czytaj lepsze rozumienie mechanizmu przyczynowo- skutkowego ). Kazdy ma inne deficyty i każdy inaczej funkcjonuje jednak połączenie noopeptu i relatonic- tyle jeśli chodzi o Twojego kolegę. Natomiast nie wiem jak interakcja z medykamentami które stosowałeś, ale u Ciebie poleciłbym Noopirynę Max- Aniracetam i sulbutiamina powinny pewne postrzeganie skorygować na +.
   
  Dodatkowo uważam że i w stresie, i w stanach obniżonego nastroju dużo daje ruch ( siłownia, rower, sporty walki ) ogólnie ruch. po pierwsze w zdrowy sposób pozwala rozładować napięcie, po korzystnie wpływa na dotlenienie mózgu i na układ krążenia. Zdaję sobie sprawę że ciężko jest się przemóc, ale efekty i skuteczność, choć mało progresywna jest STAŁA.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 11 miesięcy, 3 tygodnie temu przez admin.
  #76693
  teges
  Uczestnik
  Gregg – 100% racji. Same suple nie załatwią sprawy. Na stres polecam też medytację. Zacząć nawet od minimalnych „dawek”, po kilka minut dziennie. „Wyniki wskazały, że wieloletnia medytacja wprowadza trwałe fizyczne zmiany w mózgu. Jedną z bardziej istotnych różnic u doświadczonych praktyków jest permanentnie zwiększona wydolność kory przedczołowej. Oznacza to wzmocnienie obszaru odpowiedzialnego za działanie tzw. „systemu wykonawczego”, czyli optymalnego radzenia sobie z sytuacjami wymagającymi: planowania, poprawiania błędów i szukania rozwiązań, reagowania na zdarzenia bez wcześniejszego przygotowania, pokonywania nawyku czy opierania się pokusie.” (http://ezoter.pl/artykul,1618,Medytacja-a-m%C3%B3zg—duchowo%C5%9B%C4%87-u-doktora.aspx)Czyli medytacja = większa kontrola nad własną świadomością. A co za tym idzie – nad własnym życiem. A co za tym idzie – mniej stresu wywołanego uczuciem, że coś Cię przerasta, nie ogarniasz, jest za dużo, za szybko itd.
  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 11 miesięcy, 3 tygodnie temu przez admin.
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.