Strona główna Forum DYSKUSJE Zdrowie i porady Choroby i zaburzenia Brak energii – czy przyczyną może być nagła zmiana pogody?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76500
  teges
  Uczestnik

  Od nieco ponad tygodnia spadł mi poziom energii. Nie wiem, co jest tego przyczyną. Kombinuję, że to może nagła zmiana pogody – przyszły upały i mój organizm niezbyt entuzjastycznie na nie zareagował. Byłoby to trochę dziwne, bo lubię słoneczną, ciepłą pogodę i zawsze bardzo dobrze czułem się w upalne dni. Dodam, iż dietę mam zróżnicowaną (m.in. dużo owoców i surowych warzyw), nie palę, nie piję, w tygodni 3-4 treningi (bieganie lub siłownia). Drugą moją hipotezą jest przetrenowanie lub przetrenowanie plus upały…

  Czy ktoś z Was zanotował u siebie takie wahnięcie nastroju przy zmianie pogody na lepszą? Do SHI mam pytanie o ew. suplementację, która pomogłaby sobie z takim obniżeniem energii poradzić.

  #76735
  Obsługa Klienta
  Moderator

  Przyczyny spadków energii mogą być bardzo różne. Nasza kondycja psychofizyczna jest wypadkową tego co dzieje się „w środku” i „na zewnątrz”, dlatego też kluczowym jest świadomość zmian jakie towarzyszą jej pogorszeniu. Jeśli nie zanotował Pan zmian w swojej diecie, trybie życia, pracy czy otoczeniu (np. większa ilość obowiązków i związanego z nimi stresu) to pierwszym najbardziej oddziałującym na nasz organizm czynnikiem będzie przyroda. Człowiek jest nieodłącznym elementem natury i nawet jeśli tego nie zauważa będzie zależny od jej rytmu. Cykl dzienny (aktywność / wypoczynek) i wegetacyjny (pory roku, kwitnienie roślin) to elementy naszego biologicznego zegara regulującego wydzielanie odpowiednich hormonów i neuroprzekaźników. Jeśli organizm jest wrażliwy, to jego biorytm będzie bardziej podatny na wszelkie zmiany zachodzące w przyrodzie, zwłaszcza jeśli jest przemęczony (pracą, chorobą itp) a te zachodzą nagle. Nie twierdzimy, że fala upałów jest prawidłową odpowiedzią w Pana przypadku, ale może być akurat jednym z tych czynników, które przeważyły szalę i doprowadziły do chwilowego kryzysu energetycznego. Wydaje nam się, że Pana interpratacja sama się zweryfikuje w najbliższym czasie, kiedy zmiany się unormują a Pana organizm odzyska równowagę. Opracowaliśmy właśnie nowy preparat adaptogenny, który mógłby być pomocny w obecnej sytuacji. ADAPTONIC to receptura oparta na synergicznym oddziaływaniu 3 (dla wersji podstawowej) lub 6 (dla MAX) naturalnych ekstraktów (m.in. Schisandry, Cordycepsa i Eleuthero) których zadaniem jest podniesienie psychicznej i fizycznej wydolności organizmu. Jego suplementacja podnosi odporność na stres – pododnie jak RELATONIC – aczkolwiek ma wyraźnie działanie proenergetyczne. Niebawem produkt powinien trafić do oficjalnej oferty na stronie, ale jeśli chciałby go Pan wypróbować, możemy przygotować darmową próbkę.

  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 11 miesięcy, 3 tygodnie temu przez admin.
  • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 11 miesięcy, 3 tygodnie temu przez admin.
  #76737
  teges
  Uczestnik

  Tak, chętnie przetestuję 🙂

  #76736
  Obsługa Klienta
  Moderator

  Proszę o przesłanie danych do wysyłki na nasz adres mailowy. Paczuszka wyjdzie jeszcze w tym tygodniu.

  #76745
  teges
  Uczestnik

  Wróciłem do formy 🙂 Adaptonic spisał się świetnie – przywrócił mi energię. Dziękuję za możliwość przetestowania produktu!

  Co do samego problemu z energią, to doszedłem do wniosku, że chyba nałożyło się na siebie kilka rzeczy. Głowna sprawa to zmiana treningu – ćwiczenia siłowe zamieniłem na crossfit. Jest to dużo większe obciążenie dla organizmu. Do crossfitów doszły dwa biegi tygodniowo po 10 km, nagła fala upałów, no i jeszcze niedawna infekcja, po której zostało mi niedoleczone zapalenie zatok (wiem, że nawet lekki stan zapalny w organizmie powoduje osłabienie).

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.