Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Co polecacie na moje dość duże niedobory?

 • Ten temat ma 5 odpowiedzi, 2 głosy i był aktualizowany temu przez myk.
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76593
  myk
  Uczestnik

  #77328
  teges
  Uczestnik

  Na pewno zająłbym się priorytetowo GABA, bo tu masz największy życiowy niedobór. Więc Relatonic Max. Równocześnie warto uderzyć w serotoninę, a więc Serotine. No i na dopaminę Memostim Max.

  Mam wątpliwości, co do tego, czy możesz na raz regulować przekaźniki hamujące (sero i GABA) oraz pobudzający (dopamina). Serotine możesz brać na noc, Memostim na dzień, to się dawki ominą. Ale Relatonic też raczej na dzień i tu może ew. jakiś konflikt powstać. Poobserwuj, co się będzie działo 🙂

  Jak już Ci się polepszy, to można jeszcze uderzać w acetylocholinę, ale wg mnie to na drugi etap zostaw.

  #77334
  teges
  Uczestnik

  Zastanawiałem się nad tym, jak można by pogodzić te suplementy i mam taki pomysł na rozkład dobowy: Memostim rano (faza działania; nie wiem, jaki masz tryb życia, ale idealnie byłoby wczesnym rankiem, na rozruch), Relatonic około godziny 16 (powoli wchodziłbyś w fazę „spoczynkową” dnia), no i Serotine z godzinę przed snem (faza spoczynkowa).

  #77336
  myk
  Uczestnik

  teges czegoś tu nie rozumiem. Wydawało mi się, że na pierwszy ogień należy zbić najwieksze niedobory czyli w moim przypadku acetylocholine i dopamine? Pozatym nie wiem dlaczego pod wynikami pisze że moja natura jest serotoninowa przecież dopamina uzyskała wiecej punktów natury. Może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi?

  #77337
  teges
  Uczestnik

  Masz duże niedobory, a przy tym dosyć niskie poziomy życiowe poszczególnych neurotransmiterów. Ja postawiłbym na GABA, mimo że nie ma największego procentowo deficytu, z tego względu, iż ma b niski poziom życiowy. To plus spory deficyt sprawia, iż ten neuroprzekaźnik na pewno potrzebuje wsparcia. Zresztą – inne też, więc tak naprawdę to kwestia wymyślenia strategii. Jestem zwolennikiem rozpoczynania od GABA (o ile wg wyników testu ma to sens), bo rozregulowanie gospodarki GABA wg mnie często odpowiada za braki w innych neurotransmiterach. Poza tym podreperowanie GABA pozwala osiągnąć stan równowagi psychicznej, co jest niezbędne do sensownego działania, również w celu dalszego poprawiania swojego stanu. Serotoninę wrzuciłem, bo dzięki niej sen zapewni Ci odpowiednią regenerację i ten neurotransmiter zharmonizuje działanie twojego ciała (mam wrażenie, iż serotonina to taki trochę „holistyczny” neuroprzekaźnik, ma bardzo wszechstronne funkcje). Na koniec chciałem Ci postymulować któryś z neurotransmiterów odpowiedzialnych za działanie. Wybrałem dopę, ponieważ wydaje mi się, iż przyniesie Ci szybsze i łatwiej odczuwalne efekty, co da Ci motywację do dalszego zajmowania się sobą. ACH albo samo wróci, albo ogarniesz je później 🙂

  Co do wyników testu, to też bym wskazał dopaminę jako twoją naturę. Nie wiem z czego wynika ten błąd w opisie. Skontaktuj się z SHI, może to po prostu jakiś feler w programie, który generuje tego pdfa.

  #77342
  myk
  Uczestnik

  teges dzieki mistrzu 🙂 teraz już mniej wiecej wiem co i jak 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.