Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76488

  Witam,

  Lamitrin zażywam przy malformacji żylnej w jednej z części mózgu. Jest ona nieszkodliwa, jednak kilkakrotnie wywołała ataki padaczkowe. Koniecznie potrzebuję coś do nauki, myślałem o Noopept, lub czymś roślinnym jak Bacopa Monnieri. Czy mogę sobie pozwolić na tego typu suplementy? Jeśli nie, to czy mogą Państwo polecić coś innego na pamięć i koncentrację?

  Z wyrazami szacunku

  #76687

  Należy pamiętać, że przyjmując jakiekolwiek leki (szczególnie psychoaktywne) nie powinien Pan stosawać na własną rękę żadnych suplementów diety. Istnieje kilka skutecznych metod na regulację naszej gospodarki neurofizjologicznej, ale łączenie ich z lekami powinno zawsze być poparte opinią Pana lekarza. Zestół Swiss Herbal Institute nie posiada uprawnień medycznych, dlatego też opinie przedstawione na niniejszym forum proszę traktować jako stricte informacyjne. 
   
  Lamitrin jest lekiem działającyn na OUN (Ośrodkowy Układ Nerwowy), którego składnikiem aktywnym jest lamotrygina. Lamotrygina jest środkiem zalicznym jest do leków z grupy ATC N03, czyli o działaniu przecidrgawkowym / przeciwpadaczkowym.

  Zgodnie z przeznaczeniem leku, jego głównym zadaniem jest hamowanie sygnałów wzbudzających w OUN, co odbywa się poprzez blokowanie podstawowego neuroprzekaźnika wzbudzającego – kwasu glutaminowego (poprzez stabilizację błon komórek nerwowych oraz potencjału kanałów sodowych).

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lamotrygina

   
  Glutaminian jest neuroprzekaźnikiem kluczowym dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Nie wnikając w szegóły -będzie on wpływał na wszystkie pozostałe neuroprzekaźniki. Innymi słowy, zaburzona na skutek działania lamotryginy gospodarka glutaminianu niesie poważne konsekwencje dla aktywności dopaminy, acetylocholiny, serotoniny czy GABA oraz może powodować typowe dolegliwości charakterystyczne dla niedobrów różnych neuroprzekaników (w tym zaburzenia pamięci czy koncentracji).
  Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, nie ingerując w działanie lamotryginy, należałoby się skupić na zrównoważeniu gospodarki neurofizjologicznej organizmu z pominięciem kwasu glutaminowego (tj. na poziomie wtórnym).

  Wspomniany w pytaniu noopept reguluje głównie aktywnośc kwasu glutaminowego w mózgu – dlatego lepiej z miejsca go wykluczyć. Jeśli chodzi o pozostałe składniki to wybór jest bardzo duży – zawęzić poszukiwania pomoże okreslenie Pana rzeczywistych braków. W tym celu przesyłamy na Pana adres mailowy test Bravermana, którego rozwiązanie z dużym przybliżeniem pomaga okreslić naturę oraz deficyty w mózgu.
   
  Prosimy o kontakt, kiedy będzie miał Pan wyniki testu.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.