Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Czy suplementy mogą przywrócić chęć do życia i działania

Tagi: 

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76635
  pawel31
  Uczestnik

  Witam zalogowałem się ale już sam nie wiem czy to ma sens. Ale może ktoś doradzi chociaż już jestem trochę zrezygnowany bo moim problemem obecnie jest chyba mój charakter i to co ostatnio przeszedłem w życiu (rozwód niby rok temu ale jesień i zima były ciężkie dla mnie nie wiem czy to było załamanie nerwowe czy jakaś depresja ). Rozwód w lutym 2016 przerzyłem na asertinie i wydawało się potem ze jakoś daje rade wiec po 6 miesiącach go odstawiłem latem jakoś dawałem rade wróciłem do swoich zainteresowań i jakoś życie się toczyło, niestety stopniowo przestawało mnie cieszyć to co wcześniej cieszyło i powróciły wspomnienia przedrozwodowe problemy ze snem itp. W styczniu trafiłem do psychologa który chciał znów mnie wziąć na leki ale tym razem pamiętając o skutkach początkowych i tym że się naczytałem o możliwości uzależnienie walczyłem z problemem za pomocą niacyny z terapii dużymi dawkami witamin. Doszedłem do poziomu względnej równowagi psychicznej ale nadal niema radości życia.

  Ogólnie jest kilka czynników które to wszytko trochę mi utrudnia 1 praca w dyżurach 24h której nie mogę zmienić i nie regularne życie dobowe czasem nadmiar czasu wolnego np 3 dni z rzędu. 2 Problem z nauką która zawsze przychodziła mi z trudem a teraz uświadomiłem sobie jak wiele rzeczy nie pamiętam a przydało by się je wiedzieć, ogolony problem z koncentracja i nauką na dłuższa metę i odkładanie wszystkiego w czasie na ostania chwile 3 Brak motywacji do robienia czegokolwiek poza obowiązkami i w zamian za to marnowanie czasu na internecie. Jak to określiła psycholog stałem się rozlazły. I chyba niestety moja natura melancholijno-flegmatyczna jest teraz najbardziej widoczna albo lenistwo do tego sam już nie wiem . O golnie brak celu życia po rozwodzie a nie chcę kolejnych związków chciałbym nauczyć się żyć szczęśliwie samemu. I tak już szukam od jakiegoś czasu czy są jakieś bezpieczne substancje które przywróciły by mi chęć do życia. Nie pije nie palę jedyny mój nałóg to ten pieprzony internet i ciągłe szukanie jak by tu sobie pomóc. Dodam ze mieszkam sam i nie mam za wielu znajomych a z pracy koledzy zajęci są swoim życiem. Nie wiem czy ktoś wogóle przeczyta mój nieskładny post ale tak pisałem jak mi przychodziło do głowy . Z góry dzięki jeśli ktoś chciałby się pochylić nad takim moim problemem.

  #77421
  teges
  Uczestnik

  Współczuję Ci tak ciężkiego okresu w życiu. Mam nadzieję, że uda Ci się to przezwyciężyć 🙂 Suple na pewno nie rozwiążą problemów, ale wg mnie mogą być dobrym elementem wychodzenia z dołka. Z twojego opisu stawiałbym na to, że brakuje Ci dopaminy i pewnie stymulacja w tym kierunku dałaby największe efekty. Ale to tylko gdybanie. Najlepiej zacznij od wykonania testu Bravermana i zobacz, co Ci poleci SHI.

  Tak jak napisałem – same suple nie rozwiążą problemu. Mogą Ci pomóc, dać Ci energię i równowagę potrzebną do wprowadzania zmian. Kontakt z psychologiem to dobry pomysł. Poza tym może spróbuj wprowadzić do swojego życia elementy, które pomogą Ci zachować równowagę i dadzą Ci więcej energii, takie jak ćwiczenia fizyczne, medytacja, może jakieś hobby. Standardowo – trzeba się czymś zająć, a do tego najlepiej czymś, w czym będziesz coś osiągał (nie w porównaniu z innymi, całkowicie dla siebie).

  Akurat trafiłem na taki artykuł, może się przyda 😉 – https://www.huffingtonpost.com/bj-gallagher/buddha-how-to-tame-your-m_b_945793.html

  #77422
  pawel31
  Uczestnik

  „testu Bravermana i zobacz, co Ci poleci SHI „a gdzie się go wysyła i jak długo trzeba czekać na wyniki obecnie? Psycholog mi chyba już nie pomoże bo jego ostatnia radą jaką ciągle słyszę jest znalezienie sobie dziewczyny a ja mam uraz do związków już.

  #77423
  pawel31
  Uczestnik

  Myślicie że że memostim max na początek wystarczy ktoś doradzi kto najbardziej w tym siedzi?

  #77424
  pawel31
  Uczestnik

  Wykres ilustruje Twoje naturalne poziomy poszczególnych neuroprzekaźników i ich deficyty. Zaznaczone na czerwonedeficyty obrazują jak wiele z twojego życiowego potencjału pozostaje niewykorzystane.
  1A. DOPAMINA 20%Natura (10 / 50) – 56%Niedobór (14 / 25)
  2A. ACETYLOCHOLINA 10%Natura(5 / 50) – 60%Niedobór (15 / 25)
  3A. GABA 24%Natura (12 / 50) – 28%Niedobór (11 / 40)
  4A. SEROTONINA 16%Natura (8 / 50) – 64%Niedobór (16 / 25)Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że Twoją dominującą naturą jest natura GABAPonadto wyniki sugerują zakłócenie Twojej naturalnej równowagi i możliwość występowania życiowego niedoboruacetylocholiny. Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: niewielki dla GABA oraz umiarkowany dla dopaminy,acetylocholiny, serotoniny.

  Takie mi na ten moment wyszły wyniki chociaż myślałem ze najbardziej brakuje mi dopaminy może to dlatego że teraz jestem innym człowiekiem niż przed rozwodem nie wiem sam kiedyś robiłem rożne rzeczy które mnie teraz nie cieszą. Proszę o poradę jak to wysłać do instytutu i ile się czeka na odpowiedź.

  #77426
  etaCarinae
  Uczestnik

  Pawel31, masz rację, że brakuje Ci dopaminy, ale też serotoniny. To są dwa neuroprzekaźniki, których poziom drastycznie spada, jak się ma depresję. Na nie możesz brać Memostim Max rano, albo nawet 2x dziennie i Serotine, przed snem. Powinno ci to pomóc znaleźć motywację i zwiekszyć komfort wewnętrzny.

  Ale tak jak teges pisał – same suplementy to nie jest rozwiązanie. One wprawdzie wpływają na biochemię mózgu, ale nie są w stanie zmienić pewnych utrwalonych już wzorców, według których myślisz i reagujesz. Sam mówisz, że takie obniżenie nastroju utrzymuje się u Ciebie bardzo długo. Dlatego rozważ skorzystanie z pomocy specjalisty – psychologa. Rozumiem, że po radach, które otrzymałeś przy ostatniej wizycie, mogłeś się zrazić, ale na jednym psychologu świat się nie kończy, po prostu pójdź tym razem do innego. Możesz poszukać w internecie opinii – sama tak zrobiłam jakiś czas temu, kiedy stwierdziłam, że kobieta, do której chodzę wcale mi nie pomaga i udało mi się znaleźć kompetentnego terapeutę.

  #77429
  pawel31
  Uczestnik

  DO psychologa chodzę ale co dało się zrobić już jest zdobione i reszta to stanie w miejscu. Ja chyba potrzebuje czegoś co da mi kopa i zmieni mój charakter flegmatyczno-melancholiczny ale chyba niema czegoś takiego co mi doda takiej energii życiowej i powiewu optymizmu którego bardzo mi brakuje w życiu ale charakter ciężko zmienić szczególnie jak jest się samotnym a ja niestety jestem typem któremu ciężko się samemu motywować. Ciekaw jestem na ile by na mnie podziałał Memostim Max i zabrał trochę ten pesymizm życiowy który teraz się pogłębił jeszcze.

  #77430
  etaCarinae
  Uczestnik

  No właśnie Memostim Max jest fajny, bo podbija dopaminę, a właśnie ona odpowiada za poziom energii i motywacji, której ci teraz brakuje 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.