Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76512
  P
  Uczestnik

  Witam,

  Mam watpliwosci i ciekawi mnie to jak wyglada kwestia dlugosci stosowania srodkow nootropowych tzn regulujac poziom neuroprzekaznikow np serotoniny 6tyg, gaba 12tyg etc

  Ile razy w ciagu roku mozna ponawiac suplementacje, wiadomo zalezy to od efektow poprzedniej kuracji, ale czy sa jakies przeciwwskazania?

  Patryk

  #76779

  W sumie sam już Pan odpowiedział na swoje pytanie, tzn przede wszystkim zależy to od efektów poprzedniej kuracji. Z drugiej strony, jeśli chcemy przeanalizować kwestię stosowania związków o potencjale nootropowym nie wnikając w konkretny przypadek, to należy podzielić je na cztery grupy:

  1. Agoniści receptorów – stymulują aktywność danych receptorów
  2. Inhibitory enzymów i receptorów – zwiększają aktywność danych neuroprzekaźników
  3. Związki prekursorowe – stymulują produkcję danych neuroprzekaźników
  4. Związki regulujące – pośrednio zwiększają aktywność danych nuroprzekaźników

  Zasada jest prosta: im dany związek jest wyżej w przedstawionej hierarchii, tym rzadziej należy do stosować. Czyli:

  1. Agoniści – okazjonalnie (ok. 1-2 dni w tygodniu)
  2. Inhibiotory – krótkie cykle (ok. 4-6 tygodni)
  3. Prekursory – długie cykle (ok. 6-12 tygodni)
  4. Regulatory – regularnie (12 tygodni i dłużej)

  Jeśli chodzi o odstępy pomiędzy cyklami, przyjmuje się że optymalna ich długość stanowi połowa czasu trwania danego cyklu. Oczywiście jest to duże uproszczenie, które stosuje się na potrzebę utrzymania czytelnej metodologii suplementacji. Każda osoba jest inna i charakteryzuje się unikalną neurofizjologią – dlatego też kluczowe jest wypracowanie indywidualnej strategii właściwej dla danego przypadku 🙂

  #76782
  P
  Uczestnik

  A jakie srodki naleza do konkretnych grup sposrod oferty shi?

  #76799

  Aby rzeczowo odpowiedzieć na Pana pytanie należałoby wypisać wszystkie składniki, produkty synergiczne oraz nasze oryginalne preparaty oraz przyporządkować do odpowiednich kategorii. Oczywiście lista ta nie byłaby zamknięta, gdyż cały czas dodajemy nowe produkty. Może się zdarzyć również, że niektóre z pozycji pasowałyby do więcej niż jednej kategorii…

  Sądzę, że może to być bardzo ciekawe i wartościowe opracowanie – pod warunkiem oczywiście, że rzeczowo do nie podejdziemy i dodamy przypisy do odpowiednich artykułów naukowych. Dlatego też nie postaramy się, robić to stopniowo i metodycznie w tym wątku, edytując, poprawiając i dodając kolejne składniki z listy. Podzielimy listę po pierwsze pod kątem neuroprzekaźników na które działają dane związki, a po drugie na kategorie oddziaływania. Na początek:

  GABA  [cdn]

  #76813
  P
  Uczestnik

  Okey czekam na reszte:) Wiec nie jest do konca  tak ze suplementacja wszystkich trzech kategorii daje znacznie lepsze efekty, nie jest to niezbedne? Najbardziej podstawowym jest regulator?

  I czekam na uzupelnienie magazynu bo pustki sie robia w ofercie:)

  #76848
  Kris
  Uczestnik

  Czy można prosić o kontynuację wątku? Zapowiada się bardzo ciekawie i może pomóc w rozpisaniu odpowiedniej, długoterminowej suplementacji.

  #76905
  P
  Uczestnik

  Dokladnie czy mozna kontynuowac/rozwinac watek?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.