- Ten temat ma 6 odpowiedzi, 3 głosy i był aktualizowany , 8 miesięcy temu przez
P.
-
AutorWpisy
-
2 września 2015 dnia 12:22 #76512
P
UczestnikWitam,
Mam watpliwosci i ciekawi mnie to jak wyglada kwestia dlugosci stosowania srodkow nootropowych tzn regulujac poziom neuroprzekaznikow np serotoniny 6tyg, gaba 12tyg etc
Ile razy w ciagu roku mozna ponawiac suplementacje, wiadomo zalezy to od efektow poprzedniej kuracji, ale czy sa jakies przeciwwskazania?
Patryk
4 września 2015 dnia 12:20 #76779Manager ds. Produktu
KeymasterW sumie sam już Pan odpowiedział na swoje pytanie, tzn przede wszystkim zależy to od efektów poprzedniej kuracji. Z drugiej strony, jeśli chcemy przeanalizować kwestię stosowania związków o potencjale nootropowym nie wnikając w konkretny przypadek, to należy podzielić je na cztery grupy:
- Agoniści receptorów – stymulują aktywność danych receptorów
- Inhibitory enzymów i receptorów – zwiększają aktywność danych neuroprzekaźników
- Związki prekursorowe – stymulują produkcję danych neuroprzekaźników
- Związki regulujące – pośrednio zwiększają aktywność danych nuroprzekaźników
Zasada jest prosta: im dany związek jest wyżej w przedstawionej hierarchii, tym rzadziej należy do stosować. Czyli:
- Agoniści – okazjonalnie (ok. 1-2 dni w tygodniu)
- Inhibiotory – krótkie cykle (ok. 4-6 tygodni)
- Prekursory – długie cykle (ok. 6-12 tygodni)
- Regulatory – regularnie (12 tygodni i dłużej)
Jeśli chodzi o odstępy pomiędzy cyklami, przyjmuje się że optymalna ich długość stanowi połowa czasu trwania danego cyklu. Oczywiście jest to duże uproszczenie, które stosuje się na potrzebę utrzymania czytelnej metodologii suplementacji. Każda osoba jest inna i charakteryzuje się unikalną neurofizjologią – dlatego też kluczowe jest wypracowanie indywidualnej strategii właściwej dla danego przypadku 🙂
5 września 2015 dnia 00:28 #76782P
UczestnikA jakie srodki naleza do konkretnych grup sposrod oferty shi?
11 września 2015 dnia 09:06 #76799Manager ds. Produktu
KeymasterAby rzeczowo odpowiedzieć na Pana pytanie należałoby wypisać wszystkie składniki, produkty synergiczne oraz nasze oryginalne preparaty oraz przyporządkować do odpowiednich kategorii. Oczywiście lista ta nie byłaby zamknięta, gdyż cały czas dodajemy nowe produkty. Może się zdarzyć również, że niektóre z pozycji pasowałyby do więcej niż jednej kategorii…
Sądzę, że może to być bardzo ciekawe i wartościowe opracowanie – pod warunkiem oczywiście, że rzeczowo do nie podejdziemy i dodamy przypisy do odpowiednich artykułów naukowych. Dlatego też nie postaramy się, robić to stopniowo i metodycznie w tym wątku, edytując, poprawiając i dodając kolejne składniki z listy. Podzielimy listę po pierwsze pod kątem neuroprzekaźników na które działają dane związki, a po drugie na kategorie oddziaływania. Na początek:
GABA [cdn]
13 września 2015 dnia 13:39 #76813P
UczestnikOkey czekam na reszte:) Wiec nie jest do konca tak ze suplementacja wszystkich trzech kategorii daje znacznie lepsze efekty, nie jest to niezbedne? Najbardziej podstawowym jest regulator?
I czekam na uzupelnienie magazynu bo pustki sie robia w ofercie:)
27 października 2015 dnia 12:30 #76848Kris
UczestnikCzy można prosić o kontynuację wątku? Zapowiada się bardzo ciekawie i może pomóc w rozpisaniu odpowiedniej, długoterminowej suplementacji.
25 stycznia 2016 dnia 20:59 #76905P
UczestnikDokladnie czy mozna kontynuowac/rozwinac watek?
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.