Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Dobór preparatów – analiza Bravermana

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76575
  MysticCat
  Uczestnik

  Witam,

  Na początku przedstawię wyniki testu Bravermana. [brak pliku – przyp. admina]

  Z wyników wynika że mam lekki niedobór każdego z 4 neuroprzekaźników, dlatego postaram się dokładniej opisać moje problemy.

  Zacznę od tego że od 4 lat regularnie palę trawę, nie nadużywam alkoholu mozna powiedzieć że piję go zdecydowanie mniej niż moi rówieśnicy. Nie zażywałem też twardych narkotyków. Studiuję ciężki kierunek medyczny, moje problemy polegają na całkowitej niemożności uczenia się. Nie potrafię składnie przeczytać kilku zdań w książce, mój wzrok skacze po wyrazach, zdaniach. Nic nie zapamiętuje, czasem mimo poświecenia kilku dni na naukę danego materiału gdy przychodzi do kolokwium/egzaminu czuję jakbym nigdy w życiu nie czytał na ten temat. Problem jest na prawdę duży. Mam wrażenie od jakiś 2 lat że stoję w miejscu.

  W zyciu codziennym jestem strasznie spięty, nie potrafię cieszyć się życiem. Irytują mnie błachostki. Na nic nie starcza mi czasu ponieważ cały czas poświecam na naukę która jest tak na prawdę bezproduktywna.

  Dodam że z powodu moich problemów odwiedziłem już wielu lekarzy. Brałem leki SSRI ponieważ stwierdzono u mnie depresje. Zmiana lekarza przyniosła zmianę diagnozy stwierdzono ADHD (dodam że jestem bardzo spokojnym człowiekiem) Jednak ciągle to wszystko nie przynosiło rezultatów.

  Mija kolejny rok zbliża się nowy rok akademicki a ja znowu czuję że nie jestem w stanie sprostać zadaniom.  Ogarnia mnie totalna prokrastynacja.

  Proszę Was o jakieś porady i pomoc w dobraniu odpowiedniej suplementacji. Dużo czytałem ale jednak trochę się w tym wszystkim gubię, chciałbym wreszcie normalnie żyć i cieszyć się z tego co robię bo jak na razie „najlepszy okres w zyciu” jest moim najgorszym.

  #77240
  MysticCat
  Uczestnik

  Tutaj wynik testu Bravermana [link nie działa – przyp. admina]

  #77241
  MysticCat
  Uczestnik

  Tutaj wyniki testu Bravermana 

  #77242
  Michał
  Uczestnik
  #77243
  MysticCat
  Uczestnik

  Wiesz, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego co powoduje marihuana,

  Bardziej byłbym wdzięczny za pomoc w doborze suplementacji by sobie z tym poradzić

  #77244
  Rafii
  Uczestnik

  olej z kryla i kudzu może coś poradzą poczytaj pozdro:)

  #77245
  teges
  Uczestnik

  Wkleiłaś b małą grafikę, ale widzę, że z dopaminą masz spory problem (z tego, co pamiętam, palenie trawy upośledza gospodarkę dopaminową). Poza tym to dużo ciekawych wątków w twoim przypadku… Jeśli chodzi o dopaminę, to obadaj ten wątek: http://pl.swissherbal.eu/forum/temat/kris-suplementacja-w-kierunku-dopaminy-i-gaba/ @Kris zaproponował tam strategię, która jest radykalna, ale może dać ciekawe, trwałe efekty (upregulacja). Z tym, że w trakcie może być naprawdę ciężko (u mnie było – po miesiącu zrezygnowałem ;). Problemy z nauką mogą wynikać z deficytu dopaminy, chociaż widzę, że masz braki w całej gospodarce.

  Uwaga o ADHD oraz problemy ze skupieniem się naprowadzają mnie na wątek GABA. Ogólnie regulowanie tego neuroprzekaźnika to dobry początek u wielu ludzi. Dlatego – jeśli nie chcesz wchodzić w Mr Happy stack (vel Kris stack ;), to zastanów się nad Comfortilem Max. To Cię wyciszy, uspokoi, może pozwoli systematycznie działać. Jednak ze względu na tę ogromną dziurę w dopaminie, podziałałbym też w tym kierunku. Chociaż z drugiej strony – ciekawe, czy u osób palących rola stymulująca deficytowej dopaminy nie jest przejmowana przez serotoninę (sero ma funkcje hamujące i wzbudzające, z tego, co wiem…)

  #77250
  teges
  Uczestnik

  Po zastanowieniu się, jeszcze uzupełnię posta:

  Comfortil jest progabowym suplementem o szybkim działaniu. Osobiście preferuję Relatonic Max – preparat o długim działaniu, upregulacyjny. Trzeba dłużej poczekać, ale efekt jest trwały i bardziej „organiczny”. Z kolei na dopaminę poleciłbym Ci Memostim Max. Warto, abyś podziałała prodopaminowo, bo ten aspekt twojej gospodarki neuroprzekaźnikowej jest w najgorszym stanie.

  #77269
  MysticCat
  Uczestnik

  https://zapodaj.net/e62bfff9abc59.jpg.html 

   

  Raz jeszcze wstawiam moje wyniki testu. Nie odpisywałem dość długo ale dziś odebrałem paczkę z Memostim Max oraz Comfortil Max. Cholera nie wiem co jeszcze napisać. Na pewno moje problemy same nie miną. Kupiłem te dwa preparaty ale tak na dobrą sprawę nie wiem jak je stosować. Czy jest ktoś kto zdołałby mnie poprowadzić chociaż na poczatku drogi osiągniecia choć częsciowej poprawy ?

  Gdyby link nie działał tu wrzucam wyniki przepisane : 1A. DOPAMINA

  34%

  Natura (17 / 50)

  76%

  Niedobór (19 / 25)

  2A. ACETYLOCHOLINA

  24%

  Natura (12 / 50)

  56%

  Niedobór (14 / 25)

  3A. GABA

  36%

  Natura (18 / 50)

  58%

  Niedobór (23 / 40)

  4A. SEROTONINA

  26%

  Natura (13 / 50)

  56%

  Niedobór (14 / 25)

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.