Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Mój dziennik – testy

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76515
  jamesnewman
  Uczestnik

  Hello,

  Rozpoczynam temat jako nowy user na tym forum. Witam wszystkich. Pomyślałem że fajnie będzie rozpocząć moją przygodę z odżywianiem mózgu od poważnego podejścia zebrania rad i pisania dziennika tak aby zbierać feedback i robić to dobrze. Na początek trochę o mnie:

  Tryb życia: Bardzo aktywny, często dużo pracuję, od 3 lat prowadzę firmę w branży IT / reklama. Często po 12 godzin dziennie – skype’y od rana do 22 czasami. Często w weekendy. Chociaż muszę przyznać że chyba najgorsze za mną, kiedyś pracowałem więcej.

  Sport: Biegam 1-2 / tydzień, pływam też 1-2 / tydzień, biegałem 42,5 km maraton w kwietniu, miałem w planach w tym roku zrobić triathlon ale życie się pojebało, za dużo pracy i stresu.

  Założenia: Zauważyłem że przez tryb życia i pracę zawodową, stress, zaangażowanie w jeden temat rozwoju biznesu utraciłem trochę spontaniczność, energię której miałem kiedyś więcej. Jestem bardziej spięty, nerwowy i wogóle. To jest też chyba zauważalne w wynikach testów że mam duże braki GABY w stosunku do wyników pierwszej części testów. W trudnych chwilach obserowwałem także duże spadki libido. Cały ten okres był związany także z mocną zmianą branży – z organizacji koncertów przeszedłem do pracy z programistami – która początkowo była dla mnie nie zrozumiała. Celem tego eksperymentu jest przede wszystkim odzyskanie dawnego nastawienia, zdrowia, więcej energii do działania i rozwoju. To wszystko chciałbym poprawiać powoli w zgodzie z naturą i zdrowiem.

  W pierwszych zakupach za namową kolegi kupiłem noopept, tydzień później synefrynę, kofeinę z teaminą oraz ginko. Miałem kiedyś na siłowni doświadczenie ze spalaczami więc pomyślalem że można profilaktycznie kupić synefrynę i kofeinę (a nóż się przyda na bieganie, bo lubię). Testowanie noopeptu przebiegało fajnie przez dwa trzy dni natomiast później mój umysł przestał wogóle funkcjonować w trakcie stosowania, a szczególnie po wzięciu jakiejkolwiek dawki. Lepiej zdecydowanie bywało po południu kiedy to po wzięciu czułem się dobrze. Z rana natomiast mój umysł wogóle nie pracował, nie byłem w stanie skupić się na przeczytaniu dokumentu, maila czy skleić zdania. Szczególnie czytanie i pisanie sprawiało mi znaczne problemy. Ostatecznie odstawiłem zupełnie noopept a zacząąlem brać 1 tabletkę dziennie ginko biloba + magnez i cynk. Następnie zrobiłem test, którego wyniki pokazały mi braki.

  TEST OSOBOWOŚĆI WG. DR E. BRAVERMANA – WYNIKI:

  Część 1: Określenie natury dominującej [NATURA DOPA-SERO]

  1A – 34 DOPAMINA

  2A – 31 ACETYLOCHOLINA

  3A – 30 GABA

  4A – 36 SEROTONINA

  Część 2: Określenie defcytów [DEFICYT ACH-GABA]

  1B – 12 DOPAMINA

  2B – 17 ACETYLOCHOLINA

  3B – 19 GABA

  4B – 8 SEROTONINA

  I Zakupy:

  Noopept powder city 2.5 g

  Dawkowanie: 10 mg jednorazowo najlepiej pod język 1-3 razy dziennie, razem z choliną

  Ginko Biloba 60 tabs 120mg

  Dawkowanie: 120mg raz dziennie 2x 120 mg dziennie

  Kofeina L-Teanina 60 caps

  Kapsułki zwierające mix: Kofeina 100mg + L-Teaina 100mg trochę mało l-teaniny ale i tak lepsza taka proporcja niż sama kofeina

  Synefryna 6 % – 10 g

  Dawkowanie: Zalecana dzienna dawka synefryny zależna jest od masy ciała oraz pożądanych rezultatów. Za bezpieczne i efektywne uznaje się przyjmowanie od 2 do 10 mg na dobę przy małej aktywności fizycznej oraz od 4 do 20 mg u osób intensywnie trenujących.

  II Zakupy:

  CDP Choline 20 g – http://pl.swissherbal.eu/sklep/cdp-cholina/

  Dawkowanie: dobowa dawka CDP-Choliny mieści się w przedziale 500 – 1000 mg. Najlepiej rozbić dawkę na 2 równe porcje przyjmowane w ciągu przed posiłkiem. Bardzo ważna jest równoległa suplementacja witaminami z grupy B, w szczgólności kwasem foliowym (B9).

  Alpha GPC 20 g – http://pl.swissherbal.eu/sklep/alpha-gpc/

  Właściwa suplementacja mieści się w przedziale od 300 do 600 mg Alfa GPC dziennie, aczkolwiek wiele zależy od indywidualnej diety i fizjologii organizmu. Zawsze w przypadku substancji nootropowych zaleca się stosowanie możliwie najmniejszych dawek i stopniowe ich zwiększanie w miarę rozpoznania reakcji organizmu.

  Relatonic 60 caps http://pl.swissherbal.eu/sklep/relatonic/

  Ginko Biloba, Bacopa Monnieri, Ashwagandha

  Dawkowanie: Skuteczna dawka to 2 lub 3 kapsułki przyjmowane do dwóch razy na dobę po posiłku. Preparat najlepiej stosować regularnie w ciągu dnia lub wieczorem, w celu poprawy odporności na stres i wspomagania stabilnego nastroju. Maksimum korzyści można zaobserwować po ok. 12 tygoniach od rozpoczęcia suplementacji.

  Fenibut & Rhodiola 12 caps http://pl.swissherbal.eu/sklep/fenibut-rhodiola/

  Dawkowanie: Standardowa dawka to 2 kapsułki przyjmowane bez posiłku. W zależności od indywidualnych potrzeb, można zmniejszyć lub zwiększyć dobową ilość o jedną kapsułkę. Preparat działa szybko, a efekty utrzymują się przez kilka godzin. Najlepiej stosować go okazjonalnie (2 lub 3 dni w tygodniu).

  Suplementacja:

  RANO:

  Noopept 10 mg

  CDP-Cholina ok. 200 mg

  Ginkgo 120 mg

  Witamina B5 50-100 mg

  Po ok. 6h

  Alpha GPC 300 mg

  Ginkgo 120 mg

  Witamina B5 50-100 mg

  PO PRACY:

  RELATONIC – 2 kaps

  PRZED SNEM

  Mg 200-400 mg

  Zn 10-30 mg

  Wit B6 ok. 20 mg

  #76819
  jamesnewman
  Uczestnik

  Update:

  Week 1 za mną.

  Nie najlepszy tydzień bo prawie cały czas byłem przeziębiony więc nastrój przez cały tydzień miałem nie najlepszy. Wydajność umysłowa oraz fizyczna na zaniżonym poziomie. To był akurat ten tydzień gdzie przestało świecić słońce na mieście więc generalnie czas na testy nie najlepszy. W firmie parę trudnych spraw.

  Źle oceniam cholinę (CDP oraz GPC) Działa ona na mnie owszem ciekawie, pobudzająco i to chyba nawet bardzo. Czuję się super, delikatnie wyostrzony wzrok i inne zmysły. Niestety po 90 minutach – szczególnie w pracy gdzie się dużo dzieje dostaję strasznego brain fog’a i nie jestem w stanie nawet maila trzy zdaniowego napisać. Tudzież dlatego odstawiłem te produkty,

  Trzy razy brałem w zeszłym tygodniu fenibut w postaci 250 mg – 1 caps’a i jestem bardzo miło zaskoczony tym produktem. Poziom spokoju i wyluzowania jaki on daje jest niesamowity. W piątek poszliśmy z kolegami których dawno nie widziałem na miasto na piwo. Niestety jednym piwem to się nie skończyło. To chyba trochę skutek fenibutu, ale film mi się urwał po kilku piwach.

  Plus jaki zauważyłem to brak negatywnego myślenia w sobotę rano po większej dawce alkoholu. Mimo że nie spożywam go tak często jak kiedyś to bardzo często zauważałem u siebie negatywne nastawienie i podwyższony poziom napięcia, stresu szczególnie dnia następnego. Nie wiem czy jest to zmiana wynikająca z tygodnia spożywania relatonic’a czy tez 1 capsy phenibutu w piątek ok 17:00.

   

   

   

  #76828
  teges
  Uczestnik

  Zaciekawiło mnie to, co napisałeś o Noopepcie (w 1 poście). Jesteś kolejną osobą, która po tym suplu doświadcza obniżenia mocy intelektualnej. Jestem ciekaw, od czego to zależy. Pewnie ma na to wpływ deficyt któregoś z neuroprzekaźników. U mnie GABA też jest niskie, a Noopept biorę już prawie tydzień i cały czas działa pozytywnie, więc to raczej nie tu problem. Drugi twój największy deficyt to acetylocholina. Ja akurat ACH mam na dobrym poziomie, stąd wstępna teoria, że to ten deficyt odpowiada za zamulenie po Noopepcie. To w sumie pytanie do SHI – czy rzeczywiście może tak być, że deficyt acetylocholiny niweluje, a nawet odwraca, działanie Noopeptu? Jaki jest tego mechanizm?

  #76829
  Mauab
  Uczestnik

  <p data-select-like-a-boss=”1″>Otępienie po Noopepcie działało u mnie także, ale tylko początkowo. Przez kilka dni przyjmowałem 2 x 10 mg i wtedy czułem otępienie potem kilka dni stosowałem razem z ~500 mg ALCARem i otępienia nie było. Potem bez ALCAru i wszystko było w porządku. W końcu przeszedłem na 2 x 20mg samego Noppeptu i z dolności intelektualne troszkę lepsze się wydają, więc być może to tylko czasowe jest.</p>

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.