Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76636
  SirMichu
  Uczestnik

  Witam wszystkich,

  Jestem świeżakiem, od 5 dni biorę NOOPEPTIL ORIGINAL, niestety natrafiłem na pierwszy problem – niesamowita senność po kilku minutach od zjedzenia większego posiłku (w stylu obiadu), podczas którego lub po którym zażyłem 1 tabletkę NOOPEPTIL.

  1-ego dnia (06.06.2018) wziąłem 1 tab. NOOPEPTIL i ewidentnie zadziałał. 2-go dnia wrzuciłem 2tab. LTP-FOCUS MAX na pusty żołądek, po śniadaniu 1tab. NOOPEPTIL, potem kolejne 2 tab. pojedynczo – bez takiego efektu, jak 1-ego dnia, ale skupienie się poprawiło.

  Natomiast w kolejnych dniach, przynajmniej 1 raz każdego dnia, po zażyciu NOOPEPTIL w trakcie większego posiłku lub chwilę później (zgodnie z zaleceniem na etykiecie), pojawia się ogromna senność.

  1. Czy to może wynikać z jakiegoś składnika posiłku? Należy czegoś nie jeść?
  2. Bazując na Waszych doświadczeniach – powinienem spożywać czegoś więcej (np. jajka/ryż/…) podczas suplementowania NOOPEPTIL ORIGINAL I LTP-FOCUS MAX? Jeśli tak, to ile?
  3. Czy ktoś dysponuje spisanymi podstawowymi zasadami, którymi należy się kierować podczas suplementacji tych środków? Dieta, ilość snu, aktywność fizyczna, godziny brania suplementów, dodatkowe witaminy (omega 3), …

  Z góry dzięki za pomoc

  #77427
  etaCarinae
  Uczestnik

  A próbowałeś brać dodatkowo cholinę? Może twoja reakcja wynika z jej niedoboru. Poza wszystkim – noopeptil lepiej działa jeśli brany jest na czczo, tak na 30-60 minut przed posiłkiem. Poza tym – proponuję zrobić test Bravermana, bo twoje problemy mogą też wynikać z jakichś innych braków 🙂

  #77432
  SirMichu
  Uczestnik

  Jedyną cholinę jaką spożywam, to ta, która znajduje się w Noopeptilu, nie suplementowałem jej z innego źródła. Słyszałem, że jajka ją posiadają, pytanie w jakiej ilości powinienem ją dostarczać? Masz może jakieś sugestie co do spożywanych posiłków?

  Co do testu, to wyniki wyglądają następująco:
  I. DOPAMINA 20% Natura (10 / 50)
  II. DOPAMINA 56% Niedobór (14 / 25)

  I. ACETYLOCHOLINA 16% Natura (8 / 50)
  II. ACETYLOCHOLINA 44% Niedobór (11 / 25)

  I. GABA 16% Natura (8 / 50)
  II. GABA 43% Niedobór (17 / 40)

  I. SEROTONINA 16% Natura (8 / 50)
  II. SEROTONINA 32% Niedobór (8 / 25)

  #77434
  etaCarinae
  Uczestnik

  No tak… Wygląda na to, że próbujesz rozwiązać problem zaczynając nie od tego, od czego trzeba. Masz dość spory deficyt dopaminy, i GABA. Domyślam się, że zainwestowałeś w Noopeptil, bo masz problem z koncentracją. Słusznie, noopept jest bardzo dobry na koncentrację, bo podbija acetylocholinę. Ale jest taka sprawa – acetylocholina to taki trochę pedał gazu dla mózgu. Natomiast dopamina to „paliwo”, a GABA to „hamulec”. Żeby móc dać gaz do dechy, najpierw trzeba zatankować i mieć sprawne hamulce.

  Do czego zmierzam – dopamina odpowiada za energię i zdolność do skupienia uwagi. GABA odpowiada za stabilność koncentracji. Dopóki nie zrobisz z nimi porządku, nie odczujesz w pełni efektu Noopeptilu. Znaczy odczujesz, ale taki jak obecnie. Dlatego proponuję zostawić na razie Noopeptil. Zamiast niego pobierz sobie przez miesiąc Memostim Max, tak 2 kapsułki, rano. A po południu Comfortil Max, też tak ze dwie. Dopiero jak to zrobisz, bierz się za Noopeptil.

  Co do jajek – owszem, zawierają cholinę. Sądzę, że jak 2-3 razy w tygodniu sobie zjesz jajecznice na śniadanie, to powinno wystarczyć. Generalnie jeśli ma się zbilansowaną dietę, to powinno być tak, że wszystkiego organizmowi dostarczasz tyle, ile jest potrzeba. Ja mam np. z choliną problem, bo na takie jajka chociażby mam alergię. Dlatego jak sama brałam Noopeptil, to po dwóch dniach okazało się, że jednak muszę sobie cholinę brać dodatkowo, bo tej, która tam była w pakiecie, było dla mnie za mało 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.