Strona główna Forum DYSKUSJE Związki nootropowe Otępienie po dużych dawkach ALCAR

Tagi: 

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76491
  grzegorz
  Uczestnik

  witam przez tydzien czasu bralem preparat mental focus w bardzo duzych dawkach po 6 kapsulek dziennie zawiera on kofeine,tyrozyne i acetlo karnityne(alcar)  ,po dwoch tygodniach brania calkowicie na niczym nie moglem sie skupic i bylem nerwowy  przez 2 dni ,dopiero po zazyciu lucetamu(piracetam)   koncentracja mi wrocila lecz jeszcze nie do konca ,1 dzien brania lucetamu dopiero ,mysle ze to wina alcaru ktory bralem w zbyt duzych dawkach  i kofeiny dziennie 500 mg + mocna kawa ,teraz wezme piracetam albo notept  z cholina i mysle ze wszystko wroci do normy …….

  #76689
  Obsługa Klienta
  Moderator

  ALCAR jest stosunkowo bezpiecznym środkiem nootropowym. Tolerancja organizmu na Acetylo-L-Karnityne jest bardzo duża, aczkolwiek efekty pojawiają się nawet przy mniejszych dawkach (250 – 500 mg). ALCAR działa cholinergicznie i proenergetycznie usprawniając metabolizm tłuszczu.

  Efekt otępienia o którym Pan wspomniał, mógłby mieć związek z wysokim poziomem acetylocholiny (ACH), aczkolwiek jest wielce mało prawdopodobne, że sama Acetylo-L-karnityna nawet w znacznych ilościach byłby w stanie go wywołać. ALCAR wspomaga powstawanie ACH ale sam nie może ponieść poziomu ACH na tyle, by prowadzić do otępienia. Sądzimy zatem, że przyczyną takiej reakcji mogą być inne składniki Pana diety lub – co bardziej prawdopodobne – ich łączenie z rysperydonem. 

   

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.