Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Pomoc przy doborze nootropów.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76633
  elosiktv
  Uczestnik

  Witam, chciałbym zacząć brać nootropy głównie zwiększające sprawność mózgu (lepsza pamięć, większa koncentracja, szybsza nauka, lepsze zapamiętywanie informacji). Osobiście z tego co zauważyłem to mimo braku jakiś dużych deficytów moja pamięć jest dosyć słaba, bardzo szybko zapominam to czego się uczyłem i muszę nieustannie to sobie przypominać. (Co ciekawego nie dotyczy to programowania którym się zajmuje tzn. nie mam problemu z zapamiętywaniem informacji związanych z programowaniem, zapamiętywaniem kodu itp). Oprócz tego nie mam problemu z motywacją, snem itd… Dlatego głównie skupiam się na koncentracji i pamięci.

  Test bravermana: https://imgur.com/a/nAqIrYw

  Aktualnie rozważam: NOOPEPTIL™ MAX bądź LTP-FOCUS™ MAX chociaż nie jestem pewny czy noopeptil na mnie zadziała.

  #77413
  etaCarinae
  Uczestnik

  Hej 🙂 Z tego, co widzę po Twoich wynikach, to rzeczywiście Noopeptil Max albo LTP-Focus Max byłyby dla Ciebie dobre. Ewentualnie możesz też spróbować Noopeptil codziennie, a ze 2-3 razy w tygodniu LTP-Focus, jako takie turbo-doładowanie. Tylko czasami jest tak, ale to ze wszystkimi nootropami, że przydaje się jeszcze dodatkowe źródło choliny. Chodzi o to, że nootropy zwiększają jej zużycie, a kiedy jest jej za mało, to nie ma z czego produkować acetylocholiny i pojawia się brainfog, bóle głowy itp.

  A dlaczego nie jesteś pewny czy Noopeptil zadziała?

  #77414
  elosiktv
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedź 😉 Jeśli chodzi o moją niepewność do noopeptilu to w sumie nie wiem czemu nie jestem pewny 😛 Prawdopodobnie przeczytałem gdzieś jakaś opinie na której podstawie wyrobiłem sobie zdanie tylko jej już nie pamiętam. Wracając do choliny – Chyba jajka zawierają choline, więc czy nie można by po prostu co jakiś czas zjeść sobie porządną jajecznicę?

  #77425
  etaCarinae
  Uczestnik

  To prawda – jajka zawierają cholinę, dlatego warto je jeść regularnie, nie tylko od czasu do czasu 🙂 Tylko że czasami tak już jest u niektórych osób, że tej choliny dostarczanej z pożywienia jest po prostu za mało, stąd mogą się pojawiać nieprzyjemne objawy. Wtedy nie ma co się zrażać do nootropa, tylko trzeba uzupełnić niedobory.

  I druga rzecz – niektórzy faktycznie wolą on noopeptu inne nootropy – racetamy. Fenylopiracetam np jest fajny, oksyracetam też. To jest kwestia indywidualnych upodobań, co na kogo lepiej działa 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.