Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Prośba o interpretację wyników testu Bravermana i kilka pytań.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76554
  Szao
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Na początku chcę zaznaczyć, że w temacie jakichkolwiek suplementów jestem „świeży”, i moja wiedza w tym temacie jest raczej minimalna. Dzisiaj u państwa na allegro zakupiłem noopeptil max i noopept 1g na start – znajomy polecił, sam używa i pomogło mu to znakomicie.
  Dopiero parę godzin po dzisiejszym zakupie wyczytałem na państwa forum o teście Bravermana no i po wykonaniu wyszły mi takie wyniki:

  Czy suplementacja noopeptilem/noopeptem będzie dla mnie zdrowa/opłacalna? Czy może lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie suplementacji innymi środkami? Jeżeli suplementacja noopeptilem będzie mieć sens to czy mogę do niej dorzucić jakieś inne suplementy, ew. jakie?

  Z góry dziękuję za pomoc,
  Pozdrawiam

  Ps. Czytając w internecie fora, starając się zinterpretować powyższe wyniki ogólnie jestem w stanie stwierdzić, że raczej mam ?nadmiar? GABA niż jego niedobór – dużo (za dużo, wręcz jestem ospały) ale dobrze śpie, nie mam problemów ze stresem, bez problemu radzę sobie z sytuacjami stresowymi, a depresja czy epilepsja omijają mnie szerokim łukiem… A moje największe dwa problemy to tak na prawdę problemy z pamięcią długotrwałą, problemy ze skupieniem się, znaczące zwolnienie czytania/rozumienia tekstu i brak motywacji (i ww ospałość).

  Sam nie wiem co o tym sądzić, informacje odnośnie GABA znalazłem tutaj:
  http://neuropsychologia.org/kwas-gammaaminomaslowy

  #77105
  Lucuuu
  Uczestnik

  również prosiłbym o interpretacje moich wyników bo nie wiem co wybrać…

  #77106
  Lucuuu
  Uczestnik
  #77107
  teges
  Uczestnik

  ’@Szao – chcesz brać Noopeptil Max i Noopept jednocześnie? Jeśli tak, to może to być trochę za dużo na raz…

  #77108
  Szao
  Uczestnik

  ’@teges
  Noopeptil Max zawiera tylko 15mg noopeptu, gdzie samego noopeptu powinno się zjadać koło 60mg na dzień z tego co czytałem. Noopeptil Max podoba mi się pod względem posiadania także choliny (bez niej boli głowa na samym noopepcie podobno) – a nie chciało mi się samemu kompletować takiego zestawu. Myślisz, że to zły pomysł?

  #77109
  teges
  Uczestnik

  Nie wiem, czy to zły pomysł, jednak ja bym najpierw przetestował sam Noopeptil Max – to synergiczna formuła, więc raczej nie ma sensu przeliczać ile jest tam czystego noopeptu, bo końcowy efekt jest inny. Druga rzecz – skoro to twój pierwszy raz z noo, najpierw radziłbym Ci przetestować swoją receptywność. Może wcale nie potrzebujesz dużo. Pamiętaj, że dużo nie oznacza lepiej 😉

  #77115
  Kris
  Uczestnik

  Szao,
  ta ospałość wydaje mi się, że wynika z deficytów DA i ACh, choć przyznam że wysokość deficytu i niski poziom życiowy GABA wygląda dosyć niepokojąco.
  Suplementację zacząłbym od Comfortil Max, Noopeptil Max i Memostim Max. Deficyty są niemałe i tutaj proponuję szybko wpłynąć na aktywność danych neurotransmiterów.

  Lucuuu,
  deficyty są mniejsze niż u autora tematu, największy problem jest z neuroprzekaźnikami wzbudzającymi.
  Proponowałbym zacząć od Noopeptil Max i Memostim Max. Do tego zestawu można dołożyć np. Serotine przed spaniem. Prawdopodobnie w przyszłości warto będzie pomyśleć o Relatonic Max, ale teraz nie jest bezwzględnie potrzebny moim zdaniem.

  Jeśli chodzi o boostery (LTP-Focus max lub Zen-Cafe max):
  Lucuuu – można spróbować jeśli finanse pozwalają (patrząć na wynik testu LTP powinien lepiej zadziałać, ale tego nie można być pewnym w 100%)
  Szao – nie jestem pewny czy zadziałają przy takim deficycie GABA (szczególnie LTP)

  #77117
  Szao
  Uczestnik

  Kris, wielkie dzięki za odpowiedź 🙂 Jak tylko znajdę wolne fundusze to zakupię Memostim i Comfortil – postaram się jak najszybciej, mam nadzieję że przyniesie to odpowiednie efekty.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.