Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76624
  creaxy
  Uczestnik

  Witam,

  prosiłbym o pomoc kogoś znającego się w temacie suplementacji. Kilka faktów, ostanie 2,5 – 3 lata paliłem dość paliłem marihuany. Alkohol bardzo rzadko. Przez 14 lat paliłem papierosy, rzuciłem 1,5 roku temu. Jak byłem młodszy, w liceum zażywałem sporo ekstazy, na studiach też inne (kokaina, dopalacze). Zawsze byłem zdolny i do jakiegoś czasu miałem ambicje. Mam dobrą pracę, ale wiem że gdyby nie moje błędy życiowe, byłoby lepiej (na wielu płaśzczyznach). Brak mi ambicji (coraz mniej), cięzko jest mi się zmotywować, dużo myślę a mało robię. Planuje a nie działam. Czasami mam zrywy i jestem jakiś czas zmotywowany do działań ale nie trwa to długo (2- 3 miesiące). Czuję jakbym tracił motywację, rzadko czuję się szczęsliwy (w zasadzie nie pamiętam kiedy się czułem szczęśliwy). W związkach również mi nie wychodzi, ciężko mi jest się z kimś związać, najdłuższy związek trwał 2 lata. Wiem że jestem mocno rozregulowany ale jeszcze jest szansa żebym się zebrał i ogarnął. Mam 29 lat. Kilka razy stosowałem noopepty stąd, w celu lepszego przyswajania wiedzy na egzaminach zawodowych (dużo matematyki) ale bez konkretnej strategii. Obecnie stosuje Memostim Max oraz Comfortil Max. Jakie suplementy oraz jaką strategię powinienem przyjąć?

  Pzdr

  #77392
  teges
  Uczestnik

  Jak na moje oko, to masz dobre suple, bo po opisie Twoich problemów stawiałbym na to, że masz rozregulowaną dopaminę i GABA. Słaba dopamina to pozostałość po używkach (ogólnie stosowanie używek stymuluje układ dopa, więc go rozregulowuje), a GABA… w sumie też 😀 Ale też pochodna złej sytuacji, bo jak się stresujesz, to GABA jest nadwyrężane – musi dużo hamować.

  Stymulacja dopaminy da Ci motywację i energię, a przy tym ułatwi trzymanie się z dale od używek. COMFORTIL z kolei pozwoli zachować spokój. Akurat z tym suplementem nie mam dużego doświadczenia, jednak skład ma bardzo spoko. Może po cyklu na nim warto by było przeskoczyć na RELATONIC?

  Do suplementów dorzuciłbym medytację (nawet minimum, ale codziennie, chociaż 5-10 minut na początek, a 15 minut już by starczyło dla odczucia wyraźnych efektów). No i do tego postawienie sobie celów, które będziesz mógł zrealizować, żeby naturalnie przywrócić balans w sferze dopaminowej (motywacja-realizacja, pozytywne sprzeżenie zwrotne, dlatego postaw sobie cele małe i realne, żebyś się nie dołował czymś zbyt trudnym na początek 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.