Strona główna Forum DYSKUSJE Preparaty marki SWISS HERBAL SEROTINE – kiedy i ile brać?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76495
  teges
  Uczestnik

  Pytanie w sumie do wszystkich, bo interesuje mnie, co na to eksperci, ale też doświadczenia innych ludzi.

  W teście Bravermana wyszedł mi deficyt GABA i niezbyt duży deficyt serotoniny (przy ogólnie niskim jej życiowym poziomie). Dlatego do swojego stacku dorzuciłem SEROTINE. Biorę tylko na noc, 1 godzina do 30 minut przed snem. Dawka – na początku były to 2 piguły albo 1, ale teraz już tylko 1, bo zauważyłem, że wystarcza. Efektem jest lepszy sen (mogę powiedzieć, że kamienny, przez jakieś 7 godzin, bo później następuje wybudzenie, nawet bez budzika), żywe sny, które pamiętam, częste sny kontrolowane. Następnego dnia po zażyciu jestem nieco zamulony, ale nie jest to nieprzyjemne – po prostu mam skłonność do tego, żeby wszystko robić wolniej. Jeżeli na noc wziąłem 1 pigułę, to zamulenie szybko przechodzi (przebija się dopa?), jeżeli 2, to bywa, że cały dzień mam taki senny.

  W związku z tym, że SEROTINE ma na mnie silny wpływ, zastanawiałem się, czy jest sens brania tego w innym trybie, tj. inne dawki albo o innych porach. Czy efektem byłaby ciągła senność? Teraz biorę 1 pigułkę przed snem, tylko w tygodniu, na weekend robię sobie przerwę.

  #76706
  Obsługa Klienta
  Moderator

  Sen jest dla organizmu czasem na odpoczynek, regenerację oraz porządkowanie struktur neurofizjologicznych – dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że większość hormonów i neuroprzekaźników (w tym przede wszystkim serotonina i melatonina) produkowane będą w trakcie snu.

  Jak działa SEROTINE?

  Przede wszystkim zwiększa produkcję serotoniny. Ponadto wspomaga aktywność kwasu gamma-aminobutyrowego. W efekcie poprawia jakość snu oraz nastrój dnia następnego. Można stosować SEROTINE na dzień, aczkolwiek naszym zadaniem największą efektywność preparat ma podczas snu, gdy skłonność organizmu do produkcji neuroprzekaźników jest najwyższa.

  Dodatkową korzyścią ze stosowania 5-HTP (główny składnik preparatu) w nocy jest zwiększenie produkcji melatoniny, tzw. hormonu snu. Melatonina reguluje tryb snu i czuwania, i sprawia, że intensywność fazy REM (tzw. snu paradoksalnego) – w której pojawiają się marzenia senne – jest znacznie większa. Wspomaga to odpoczynek oraz porządkowanie struktur umysłowych (np. kasowanie zbędnych informacji czy oczyszczanie z negatywnych emocji).

  Skąd może się pojawić świadome śnienie?

  Świadomość odzyskiwana w trakcie snu to bardzo ciekawe doświadczenie – nie tylko bardzo przyjemne ale posiada również wartość terapeutyczną. Umożliwia radzenie sobie z problemami skrywanymi głęboko w podświadomości lub po prostu daje sposobność do rozładowania swoich pragnień. Efektywne prowadzenie snu kontrolowanego budzi wyobraźnię, kreatywność i inne aspekty naszego (stłamszonego na co dzień) potencjału.

  Uważa się, że za rozbudzenie świadomości w trakcie snu odpowiedzialna jest acetylocholina – jeden z 4 głównych neuroprzekaźników. Oczywiście zbyt duża ilość acetylocholiny doprowadzi do całkowitego rozbudzenia i przerwania fazy snu, dlatego też musi ona być w odpowiedniej równowadze z pozostałymi neuroprzekaźnikami i hormonami. Stąd zjawisko świadomego śnienia będzie czymś powszechnym dla niektórych osób, przy czym inni mogą w ogóle go nie doświadczać – czyli w dużej mierze będzie zależne od indywidualnej gospodarki neuroprzekaźnikowej.

  SEROTINE moduluje (w sposób bardzo naturalny i nieinwazyjny) równowagę neuroprzekaźnikową organizmu i przesuwa ja w kierunku tworzenia serotoniny, niezbędnej dla harmonijnego, spokojnego snu. Jeśli osoba stosująca ten preparat ma naturalnie wysoki poziom acetylocholiny – preparat ten może okazać się kluczem do osiągania snów kontrolowanych. Podejrzewam, że tak stało się właśnie stało się w Pana przypadku. Jakie wyniki w teście Bravermanna miał Pan dla ACH (acetylocholiny)?

  #76707
  teges
  Uczestnik

  Moje wyniki testu dla choliny to 28 poziom „życiowy” i 6 poziom deficytu.W temacie przekształcanie serotoniny w melatoninę zainteresowało mnie to, czy przy nadpodaży serotoniny lub zbyt długim śnie, może wystąpić za duży poziom melatoniny? Pytanie wynika z tego, że zaobserwowałem, iż długi sen (tak powyżej 9 godzin) daje u mnie efekt w postaci spowolnienia, zamulenia, braku energii. Czuję się wytłumiony, nieco oszołomiony. W skrajnych przypadkach występuje nawet ból głowy (czuję się trochę tak, jakbym miał lekkiego kaca, bez sensacji pokarmowych). Czy coś takiego może być spowodowane nadmiarem serotoniny lub melatoniny??

  #76708
  teges
  Uczestnik

  Co do pamiętania snów i snów kontrolowanych, to:1. Dzięki temu, że zacząłem pamiętać sny, odzyskałem wiarę w dobry stan mojej psychiki. Wcześniej pamiętałem sny rzadko i tylko wtedy, gdy się nagle z nich wybudzałem, a więc gdy były to sny nieprzyjemne. Dało mi to taki obraz mojej psychiki, iż nie nie jest ok, bo śnią mi się tylko złe rzeczy, pełne przemocy i lęku. Teraz okazało się, że mam więcej snów, gdzie rzeczywistość jest generalnie dobra i moje reakcje też są dobre. To budujące :)2. Fakt, że lucid dreams mają wpływ terapeutyczny. Świadomy sen daje naprawdę konkretne poczucie kontroli. W sumie w rzeczywistości można też żyć tak, jakby się na nią nie miało wpływu. Świadome śnienie pozwala utrwalić nawyk aktywnego działania, kształtowania swojego losu. Może to nadinterpretacja, ale na mnie tak to działa.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.