Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Stack do nauki (koncentracja/pamięć)

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #76673
  admin
  Keymaster

  Cześć,

  Poszukuję…sam do końca nie wiem ale chyba stacku do nauki, tak jak w temacie.

  Nigdy przyswajanie nowej wiedzy nie sprawiało mi problemu. Ostatnio jednak to się zmieniło.
  W pracy mam bardzo dużo informacji do przetworzenia (branża IT).
  Zauważyłem, że przy przetwarzaniu już nabytej wiedzy nie mam problemu. Mam bardzo dobrą pamięć długoterminową. Pamiętam masę haseł, liczb, cyfr, kombinacji. Nie mam problemu z zapamiętywaniem imion czy dat.
  Ostatnio naszło mnie aby nauczyć się nowej technologii i zauważyłem, że podczas czytania (lub oglądania materiału) nie mogę się skupić. Często zdarza mi się powtórzyć przed chwilą przerobiony fragment materiału (mimo, że to nie jest jakiś „rocket science”). Poza tym chyba najgorszą rzeczą jest to, że mam problem z zapamiętaniem materiału. Zdaję sobie sprawę, że na przyswojenie potrzeba czasu i najlepiej praktyki. Ale sytuacja gdzie po 2-óch dniach przerwy nie pamiętam 90% materiału jest frustrująca.

  I tak w kółko, przeciętne skupienie, powtórka materiałów i nie daj Boże jak jestem zmuszony zrobić przerwę od nauki no i po 3 krokach do przodu, robię 2 do tyłu.

  O ile fizycznie pomogła mi aktywność fizyczna (poranne bieganie, wieczorne ćwiczenia) o tyle z głową nie mogę sobie poradzić.

  Podobna sytuacja ma się wieczorem jak chce się oderwać przy rysunku. Brakuje mi skupienia. Rozkojarzam się wszystkim wokół i zamiast poświęcić np. 3h na rysunek, w praktyce daję radę skupić się na jakieś 45m. Reszta to myślenie o różnych pierdołach… wydaje mi się jakby wieczorem włączał mi się jakiś „zjazd” mentalny…

  Nie wiem, mam wrażenie jakby skupienie/koncentracja mnie w jakiś sposób męczyło. Dziwne bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem.

  Mój test;
  braveman

  #77535
  etaCarinae
  Uczestnik

  Trudności ze skupieniem uwagi to zazwyczaj symptom problemów z dopaminą. Twój test pokazuje, że i u ciebie tak jest. Dlatego możesz próbować L-DOPA + EGCG, NALT, DLPA, różeńca. Ewentualnie Fenylopiracetam + DMAE może być fajny, bo dodatkowo wesprze Ci acetylocholinę, która też jest potrzebna do prawidłowej koncentracji, a której deficyt jest u Ciebie, w podobnym stopniu co dopaminy.

  #77536
  admin
  Keymaster

  Dziękuję za podpowiedź.

  – Czy istnieje jakaś kolejność według której powinienem próbować L-DOPA + EGCG, NALT, DLPA, Różeniec? Czy bardziej na zasadzie metody prób i błędów ?
  – Czy jest sens jakiegokolwiek stack’owania / mieszania powyższych produktów ?
  – Czy Fenylopiracetam + DMAE mogę brać razem z powyższymi ?
  – Rozumiem, że w moim przypadku nie ma sensu bawić się jeszcze w NOOPEPTIL + ALPHA-GPC (+CHOLINA)

  #77537
  etaCarinae
  Uczestnik

  1. Możesz nawet wszystko razem, w jednym czasie
  2. Tak – L-DOPA, NALT i DLPA to prekursory dopaminy, ale znajdujące się na różnych etapach jej produkcji, dzięki czemu jej podniesiony poziom utrzyma się dłużej
  3. Tak
  4. Nie, chyba że chcesz je brać zamiast Fenylopiracetamu z DMAE. Ale proponowałabym jednak Fenylopiracetam, bo jest bardziej pro-dopaminowy

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.