Go to the store in English language version dedicated to your location

Change Cancel

Metody poznawczo-behawioralne

Diagnostyka poznawczo-behawioralna opiera się na analizie informacji na temat zachowań człowieka oraz jego obrazu samego siebie i otaczającego świata. Zachowania, rozważane w kontekście jego naturalnej reakcji na określone bodźce płynące z otoczenia, oraz utrwalone i nabyte schematy myślowe są odzwierciedleniem gospodarki neuroprzekaźnikowej mózgu.

Dane zebrane podczas dziesiątek lat badań z wykorzystaniem metod neuroobrazowania, prowadzonych przez światowej klasy neurologów, takich jak dr Eric Braverman czy dr Daniel Amen, pozwoliły na opracowanie zestawu pytań do miarodajnej analizy kondycji układu nerwowego człowieka. Na podstawie udzielonych przez pacjenta odpowiedzi możliwe jest określenie stanu neurogospodarki i poznanie przyczyn wielu problemów poznawczych lub emocjonalnych, takich jak zaburzenia koncentracji i nastroju, pogorszenie pamięci czy odczuwanie niepokoju i lęku.

Otrzymujesz więc szybką i skuteczną metodę diagnostyczną, która nie wymaga specjalnego przygotowania i pozwala w łatwy sposób poznać źródło dolegliwości oraz dobrać właściwe metody terapii. Z każdego miejsca na świecie możesz przeprowadzić badanie, którego wyniki pozwolą Ci dowiedzieć się więcej o sobie i swojej neurogospodarce. Diagnostyka poznawczo-behawioralna jest też punktem wyjścia do ustalenia Twojej indywidualnej strategii neuroregulacyjnej.

Test neurofizjologii

Test neurofizjologii dostępny na naszej stronie został opracowany na podstawie dorobku naukowego m.in. dr. Bravermana, dr. Amena czy dr. Junga. Jest to unikalne narzędzie do intersubiektywnej analizy cech osobowości oraz zachowań pacjentów w kontekście aktywności ich gospodarki neurofizjologicznej. Test został stworzony w oparciu o korelację zachowań i cech psychologicznych pacjentów z wynikami skanów czynnościowych ich mózgów. Dzięki temu, identyfikując reakcje behawioralne, możemy opisać aktywność układu nerwowego. Prawidłowo wypełniony kwestionariusz daje dobry obraz Twoich silnych i słabych stron oraz pomaga w ustaleniu optymalnej ścieżki neuroregulacyjnej.

Wykonaj test

szybka

zdalna

daje obraz relacji mózg-umysł

ocena stanu neuropsychologicznego

ocena predyspozycji neurofizjologicznych

identyfikacja deficytów neurofizjologicznych

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów Konsultacja Neurofizjologiczna

Metody instrumentalno-analityczne

Istnieje wiele metod laboratoryjnych, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia i funkcjonowania układu nerwowego – począwszy od badania płynu mózgowo-rdzeniowego, przez analizę na funkcjonalnym rezonansie magnetycznym skończywszy. Każda z nich koncentruje się na specyficznych aspektach działania ludzkiego mózgu, a wszystkie wymagają specjalistycznej aparatury diagnostycznej i wykwalifikowanego personelu.

Metody instrumentalno-analityczne mają swoje niekwestionowane zalety, ale też i wady. Przede wszystkim niezbędna jest fizyczna obecność pacjenta w placówce. Są też w różnym stopniu inwazyjne i mogą wymagać wcześniejszego przygotowania. Nie zmienia to faktu, że otrzymane wyniki są bardzo dokładne i precyzyjne. Niestety często są również oderwane od kontekstu człowieka jako całości, przez co mogą prowadzić do błędnych wniosków. Dlatego tak istotny jest dobór właściwej metody do indywidualnego przypadku i osadzenie jej w całościowym protokole diagnostyczno-terapeutycznym.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń wybraliśmy dwie metody dające najlepsze efekty diagnostyczne w neuroregulacji. Korzystając z usług jednej ze współpracujących z nami placówek, uzyskasz dostęp do najnowocześniejszej aparatury oraz wsparcie profesjonalistów, którzy przeprowadzą badanie i dokładną analizę jego wyników. Dzięki nam otrzymasz informacje obrazujące stan Twojego mózgu oraz jego subtelnych relacje z ciałem i umysłem.

Metoda EEG

Elektroencefalografia (EEG) to nieinwazyjne, bezbolesne badanie. Pozwala odczytać czynność bioelektryczną mózgu, która towarzyszy przesyłaniu impulsów przez neurony, czyli tzw. fal mózgowych. Impulsy te są odbierane przez zestaw czujników (elektrod) umieszczanych na głowie pacjenta. Wyniki umożliwiają tworzenie tzw. map mózgu, na których widoczna jest aktywność fal w poszczególnych obszarach mózgu, zarówno podczas spoczynku, jak i wykonywania różnych zadań. Dzięki analizie otrzymanych danych możliwe jest zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości takich jak np. problemy z koncentracją. EEG stanowi też podstawę do dobrania odpowiedniej formy biofeedbacku i innych terapii.

Umów termin wizyty

szybka

nieinwazyjna

daje obraz relacji mózg-umysł

ocena stanu neuropsychologicznego

ocena zdolności poznawczych

identyfikacja deficytów poznawczych

Metoda STRD

Skaningowa diagnostyka termoregulacyjna (STRD, ang. scanning thermoregulatory diagnostics) pozwala w szybki, nieinwazyjny sposób analizować stan psychiczny i emocjonalny pacjenta. To innowacyjna metoda, stworzona jako narzędzie diagnostyczne w procesie neuroregulacji, wsparcie w prewencji schorzeń neurodegeneracyjnych oraz holistyczny system oceny równowagi psychofizycznej organizmu. Polega na mapowaniu mikrokrążenia krwi na powierzchni ciała oraz na dynamicznym skanowaniu zmian temperatury w reakcji na bodziec. Zebrane dane są analizowane przez dedykowany system komputerowy, a następnie interpretowane przez diagnostę w kontekście oceny kondycji neurofizjologicznej pacjenta.

Umów termin wizyty

szybka

nieinwazyjna

daje obraz relacji mózg-ciało

ocena stanu psychosomatycznego

ocena predyspozycji neurofizjologicznych

identyfikacja deficytów neurofizjologicznych

Dołącz do listy oczekujących Prosimy o podanie adresu email, na który chcesz otrzymać wiadomość z powiadomieniem, gdy produkt wróci do sprzedaży w naszym sklepie. Wpisanie ilości, którą planujesz zamówić, pomoże nam zaplanować wielkość najbliższej dostawy.