Go to the store in English language version dedicated to your location Change Cancel
~ PUBLICYSTYKA ~ 17 maja 2024

Medycyna tybetańska jest jednym z najstarszych systemów leczniczych na świecie, który praktykowany jest nieprzerwanie do dzisiaj. Poza Tybetem jest szczególnie popularna w Chinach, Nepalu, Indiach, Mongolii, w Rosji oraz Azji Centralnej. Duży wpływ na jej rozwój miała filozofia buddyjska, zgodnie z którą zdrowie zależy od równowagi ciała i ducha oraz sił fizycznych i duchowych istniejących w świecie.

~ BAZA WIEDZY ~ 10 maja 2024

Czy zdarzyło Ci się zrelaksować czując zapach świeżo zerwanej lawendy? Dlaczego woń kwiatów na łące przynosi ukojenie i nostalgię? Otaczający nas świat jest pełen zapachów, które potrafią oddziaływać nie tylko na nasze zmysły, ale także wpływać na emocje i nastrój. Olejki eteryczne od dawna są wykorzystywane w aromaterapii do poprawy samopoczucia psychicznego. Dzięki bogactwu zapachów i właściwościom terapeutycznym są one jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z obniżonym nastrоjem, stresem i niepokojem.

~ PUBLICYSTYKA ~ 2 maja 2024

Jakkolwiek psychologia kotów jest badana rzadziej niż psów, naukowcom udało się odkryć pewne formy zachowań społecznych tego gatunku. Koty potrafią m.in.: intencjonalnie przyciągać ludzką uwagę za pomocą "nagabującego mruczenia", odróżnić dźwięk swojego imienia od innych słów - nawet gdy wypowiada je obca osoba, a także trafnie odczytać emocje człowieka i zareagować na nie.

~ PUBLICYSTYKA ~ 26 kwietnia 2024

Bardzo często możemy spotkać się z poglądem, że jedzenie lub zioła przypominające określone części ciała mają na te właśnie części pozytywny wpływ. Korzeń żeń-szenia, na przykład, przypomina sylwetkę człowieka (nawet jego nazwa po chińsku oznacza “korzeń-człowiek”) i jest dobry właściwie na wszystko. Przecięta w poprzek marchew przypomina oko i zawiera beta-karoten, z którego organizm wytwarza witaminę A niezbędną do produkcji związku umożliwiającego siatkówce oka odbieranie światła. Awokado kształtem przypomina macicę, a ze względu na wysoką zawartość witaminy B9 polecane bywa szczególnie kobietom starającym się o dziecko. No i orzechy włoskie, których wnętrze wygląda zupełnie jak ludzka głowa po zdjęciu górnej części czaszki - mają być dobre na mózg.

~ PUBLICYSTYKA ~ 12 kwietnia 2024

Nareszcie dzień zrobił się zauważalnie dłuższy, w dużej mierze dzięki zmianie czas na letni. Od dawna nie wstajemy już do pracy w ciemnościach, słońce świeci nawet wtedy, gdy z niej wychodzimy. Trawniki odzyskują żywe kolory, drzewa wypuszczają świeże listki i kwiaty. W reklamach telewizyjnych środki na przeziębienie i grypę zostały zastąpione przez preparaty na alergię. Jednym słowem – wiosna. Aż chciałoby się wyjść do parku albo na łąkę i pozwolić bladej po zimie skórze złapać nieco promieni słońca. Stanąć pod pięknym, błękitnym niebem, słuchać radosnego świergotu ptaków i zaczerpnąć głęboko do płuc pachnącego świeżością powietrza. I gdy tak rozkoszujemy się długo oczekiwaną wiosną, czujemy, jak oczy zaczynają szczypać i pojawiają się w nich łzy – zdecydowanie nie mające nic wspólnego ze wzruszeniem. Pociągając nosem, gorączkowo szukamy chusteczek, i już wiemy, że dopadła nas, jak co roku, alergia.

Dołącz do listy oczekujących Prosimy o podanie adresu email, na który chcesz otrzymać wiadomość z powiadomieniem, gdy produkt wróci do sprzedaży w naszym sklepie. Wpisanie ilości, którą planujesz zamówić, pomoże nam zaplanować wielkość najbliższej dostawy.