Go to the store in English language version dedicated to your location Change Cancel
Strona główna/Blog/ ~ PUBLICYSTYKA ~ /Człowiek, który osiągnął pełnię kontroli umysłu nad ciałem

Człowiek, który osiągnął pełnię kontroli umysłu nad ciałem

~ PUBLICYSTYKA ~ 10 listopada 2015 Brak komentarzy

Wim Hof, nazywany Człowiekiem Lodu (Iceman) - słyszeliście o nim? Jeżeli nie, to warto się zainteresować. Wim najszerzej jest znany z bicia rekordów Guinessa związanych z wytrzymywaniem niskich temperatur. Na koncie ma takie wyczyny jak niemal dwugodzinna kąpiel w lodzie i zdobycie Kilimandżro w szortach.

Te spektakularne osiągnięcia wzbudzają zainteresowanie. Warto przyjrzeć się temu, co stoi za nimi. Wim Hof wielokrotnie był badany przez lekarzy, podczas jego wyczynów monitorowano ciało śmiałka. I co się okazało? Ten człowiek potrafi kontrolować temperaturę swojego ciała. To nie wszystko – jest w stanie również modyfikować pracę układu nerwowego i immunologicznego. Co ciekawe, Wim twierdzi, że takie umiejętności są do zdobycia dla każdego i to bez dużego nakładu czasu. Prowadzi nawet kursy, których uczestnicy uczą się funkcjonować w niskich temperaturach i zwiększać swoją odporność na choroby.

Wim uważa, że każdy człowiek ma zdolność do kontrolowania procesów zachodzących w ciele, które zazwyczaj uważa się za autonomiczne. Również każdy z nas ma zdolność do samouzdrawiania i regeneracji.

Więcej o tym niezwykle interesującym człowieku dowiecie się z filmu dokumentalnego nakręconego przez VICE:

Dostępny jest również materiał z napisami w języku polskim – rozmowa z Wimem Hofem:

Kategorie: ~ PUBLICYSTYKA ~, Dawniej i dziś

redakcja

Grupa neuroentuzjastów, którzy chcą dzielić się ze światem swoją pasją. Dlatego starają się w ciekawy i zrozumiały dla każdego sposób opisywać tajniki pracy układu nerwowego. Nieodmiennie fascynuje ich to, że mózg jest jedyną znaną nam strukturą we Wszechświecie, która usiłuje zbadać sama siebie.

Skomentuj

Zalogowany jako redakcja. Wylogować ?

Dodaj komentarz Dyskutuj na forum

Najnowsze artykuły z tej kategorii

~ PUBLICYSTYKA ~ 10 listopada 2015
~ PUBLICYSTYKA ~ 10 listopada 2015
Dodaj komentarz
Dołącz do listy oczekujących Prosimy o podanie adresu email, na który chcesz otrzymać wiadomość z powiadomieniem, gdy produkt wróci do sprzedaży w naszym sklepie. Wpisanie ilości, którą planujesz zamówić, pomoże nam zaplanować wielkość najbliższej dostawy.