Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77256

Noopept – opis

Noopept czyli ester etylowy n-fenyloacetylo-L-proglicyny, to substancja nootropowa, czyli stymulująca przemianę materii układu nerwowego. Dzięki temu usprawnia procesy psychiczne, takie jak poziom świadomości, koncentracja czy pamięć. Jest on pochodną Piracetamu stosowanego od wielu lat w leczeniu między innymi zaburzeń procesów poznawczych. Mechanizm jego działania zdecydowanie różni się od tego, który wykazują substancje z grupy racetamów.

W trakcie testów klinicznych wykazano, że u zwierząt Noopept powodował wzrost wydzielania w hipokampie białek: NGF (ang. Nerve Growth Factor) i BDNF (ang. Brain-Derived Neurotropic Factor), które odpowiadają za regenerację mózgu. Sam zaś jest szybko usuwany z organizmu wraz z moczem.

Stosowanie Noopeptu przyczynia się do wzrostu funkcji poznawczych, a także do poprawy pamięci. Zwiększa on również precyzję językową oraz zdolność logicznego myślenia. Nie ma wyników badań, które wskazywałyby na wzrost tolerancji organizmu na tę substancję. Przeciwnie – pojawiły się dowody na występowanie jeszcze lepszych efektów przy stosowaniu przez dłuższy czas (8 – 12 tygodni).

Dowiedz się więcej -> Noopept – sklep <-