Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77261

Kwas Alfa-liponowy / ALA – opis

Kwas Alfa-liponowy jest związkiem wykazującym bardzo silne działanie antyutleniające. Jest to związek tłuszczowy, ośmiowęglowy nasycony kwas tłuszczowy.

Kwas Alfa-liponowy uczestniczy w zwalczaniu rodników pojawiających się w organizmie. Często określany jest z tego powodu „zmiataczem wolnych rodników”. Zapobiega uszkodzeniom komórek nerwowych związanych z występowaniem wolnych rodników oraz stresu oksydacyjnego. Ze względu na właściwości antyutleniające zapobiega on także starzeniu się komórek, co jest szczególnie widoczne w układzie nerwowym.

Dodatkową funkcją kwasu Alfa-liponowego w organizmie jest uczestnictwo w metabolizmie przyjmowanych pokarmów, a dzięki temu pomoc w przekształcaniu zawartych w pokarmach składników na energię.

Pod względem charakteru działania jest podobny do witamin. Badania pokazują także, że kwas ten odtwarza antyutleniające działanie witaminy C i E. Cechuje się rozpuszczalnością zarówno w wodzie, jak i w tłuszczach, co oznacza, że można go przyjmować w trakcie bądź też po posiłku. Suplementacja ALA ma również pozytywny efekt przy stosowanych dietach, ponieważ wykazuje działanie hamujące apetyt, a przez to wspomaga odchudzanie.

Dowiedz się więcej -> Kwas Alfa-liponowy – sklep <-