Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77264

Aniracetam – opis

Aniracetam – suplement nootropowy poprawiający funkcje poznawcze mózgu. Został odkryty w roku 1970 jako silniejsza pochodna Piracetamu. Należy do dużej klasy związków nazywanych Racetamami. Przynależność danej substancji do Racetamów nie jest związana ze specyficzną budową, ale z celem w jakim się ją stosuje (Racetamy – związki prokognitywne).

Aniracetam oddziałuje przede wszystkim na układ glutaminowy w mózgu, pośrednio przyczyniając się do lepszej gospodarki kwasem glutaminowym. Powszechnie uważa się, że kwas glutaminowy oraz jego pochodna – glutaminian – uczestniczą w tworzeniu śladu pamięci, a więc pomaga w procesach uczenia się i zapamiętywania. Mózg niestety wraz z wiekiem wykazuje malejącą podatność na obecność tego neuroprzekaźnika, co wiąże się z jego większym zapotrzebowaniem. Pozytywny wpływ ma stosowanie Aniracetamu, dzięki któremu ta sama ilość kwasu glutaminowego daje lepsze efekty. Kwas glutaminowy jest także substratem wyjściowym przy syntezie kwasu γ-aminomasłowego (GABA) – neuroprzekaźnika hamującego, łagodzącego stany lękowe, uspokajającego. W związku z tym przyjmowanie Aniracetamu odpowiada za lepsze radzenie sobie ze stresem, a także poprawia koncentrację oraz motywację.

Istotne znaczenie ma fakt, że Aniracetam w przeciwieństwie do swojego prekursora Piracetamu, jest rozpuszczalny w tłuszczach. Zaleca się zatem suplementację Aniracetamem z jednoczesną zoptymalizowaną dietą, zawierającą większą ilość lipidów.

Dowiedz się więcej -> Aniracetam – sklep <-