Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77273

Brahmi 50% – opis

Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri) jest rośliną rozpowszechnioną na całym świecie, w strefie umiarkowanej i tropikalnej. Jej lecznicze właściwości zostały docenione m. in. w Indiach, stąd też zapewne nazwano ją Brahmi. Nazwa ta pochodzi od imienia hinduskiego boga Brahmy – istoty kontrolującej wszechświat i stwórcy wszystkich żywych istot. W Ajurwedzie roślinę tę wykorzystuje się do leczenia wielu dolegliwości, w tym wrzodów, powiększenia śledziony, zapalenia żołądka i jelit, a także jako środek na poprawę pamięci.

Nootropowe działanie Bacopa monnieri zostało potwierdzone wynikami badań. Roślina ta stymuluje pracę mózgu, ale także działa uspokajająco, obniżając poziom stresu. Dlatego zalicza się ją także do grupy adaptogenów. Efekt poprawy pamięci wynika z działania zwiększającego ekspresję białka SERT transportującego serotoninę, co skutkuje usprawnieniem gospodarki serotoninowej. Ogromne znaczenie ma również wywołane przez tę roślinę zagęszczenie struktury połączeń między neuronami w hipokampie oraz jądrach podstawnych – struktury te odpowiedzialne są za pamięć.

Bakopa ma również wpływ na gospodarkę innych neuroprzekaźników. Składniki w niej zawarte zapobiegają wyczerpywaniu się zapasu dopaminy wskutek długotrwałego stresu. Efekt ten został potwierdzony w badaniach, choć wciąż nie jest do końca poznany. Hamują one też działanie enzymu rozkładającego acetylocholinę, a także aktywują ten neurotransmiter. Odpowiedzialne są też za zwiększenie przepływu krwi w mózgu, co ogólnie polepsza jego funkcjonowanie. Dzięki zaś swojemu działaniu antyoksydacyjnemu wykazuje efekty neuroprotekcyjne, między innymi podnosząc poziom enzymów antyoksydacyjnych.

Istotny jest fakt, że Bacopa monnieri ma pozytywne działanie na mózg niezależnie od wieku, a jej skuteczność rośnie tym bardziej, im dłużej związki aktywne – bakozydy – utrzymują się w organizmie. Efekty relaksacyjne i przeciwlękowe pojawiają się wkrótce po rozpoczęciu suplementację, natomiast poprawa funkcji poznawczych następuje po 6-8 tygodniach przyjmowania bakopy.

Dowiedz się więcej -> Brahmi 50% – sklep <-