Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77277

SEROTINE™ – opis

Serotine jest trójskładnikowym preparatem stworzonym, aby zoptymalizować regulację poziomu serotoniny w organizmie. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem nazywanym często „hormonem szczęścia”. Odpowiada za spokój i dobry nastrój. Jest także niezbędna do prawidłowego wypoczynku, zwłaszcza w czasie snu. Niedobór serotoniny może powodować zmęczenie, drażliwość oraz agresję, zmniejszoną odporność na ból, a nawet zaburzenia depresyjne.

Pierwszym ze składników jest 5-HTP, czyli 5-hydroksytryptofan, występujący w Griffonia simplicifolia – pochodzącej z Afryki rośliny o dużych czarnych nasionach. 5-HTP to aminokwas, który jest naturalnym prekursorem serotoniny, łatwo przekraczającym barierę krew-mózg. Dlatego też jego zażywanie pozwala na zwiększenie poziomu serotoniny w układzie nerwowym.

Drugą substancją aktywną jest EGCG – galusan epigallokatechiny. Jest to związek z grupy flawonoidów, pochodna katechiny, występująca w dużej ilości w Camellia sinensis, czyli herbacie chińskiej i stanowiąca nawet 30% jej suchej masy. EGCG jest przeciwutleniaczem o działaniu najsilniejszym spośród wszystkich katechin. Jest nawet 100 razy silniejszy od witaminy C. Jego kluczowym działaniem jest deaktywacja enzymu rozkładającego adrenalinę, noradrenalinę i dopaminę. Stosowany razem z 5-HTP uniemożliwia jego przekształcenie w serotoninę w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu większa jego ilość trafia do mózgu.

Ostatni, choć równie ważny składnik to L-teanina, aminokwas również pochodzący z Camellia sinensis. Jego najważniejszym działaniem jest wywoływanie fal mózgowych alfa, charakterystycznych dla stanu zrelaksowania przy zachowaniu czujności. Poza tym zwiększa wydzielanie serotoniny oraz GABA, dzięki czemu wspomaga ogólne samopoczucie.

Dzięki zawartości tych trzech doskonale zbilansowanych składników aktywnych pochodzących z naturalnych źródeł możliwe jest zwiększenie produkcji serotoniny w komórkach układu nerwowego, co szybko przywraca równowagę psychofizjologiczną.

Dowiedz się więcej -> SEROTINE™ – sklep <-