#77287

Memostim – opis

Memostim jest innowacyjnym preparatem, który ma za zadanie usprawnienie pamięci roboczej i koncentracji dzięki wspomaganiu gospodarki dopaminowej. Dopamina jest neuroprzekaźnikiem odpowiadającym za odnajdywanie się w rzeczywistości, zdolność skupienia uwagi i zapamiętywania. Jej niedobór może skutkować nerwowością i lękiem przed otaczającym światem. Może też prowadzić do uzależnień oraz obsesji.

Trzy składniki Memostimu działają synergistycznie podnosząc poziom dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Pierwszym z nich jest N-acetylo-L-tyrozyna (NALT). Jest to forma L-tyrozyny – bezpośredniego prekursora dopaminy i noradrenaliny – bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie i o niezwykle wysokiej przyswajalności przez ludzki organizm.

Drugi składnik to ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego (Ginko biloba). Zawiera on substancje będące inhibitorami zwrotnego wychwytu dopaminy i noradrenaliny. Dzięki nim neuroprzekaźniki te są w stanie dłużej oddziaływać na neurony. Ponadto miłorząb zwiększa aktywność cholinergiczną hipokampa, który jest ośrodkiem pamięci. Wywiera też wpływ na cały organizm. Cenione jest zwłaszcza działanie wazolidatacyjne, polegające na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie krwi i usprawnia działanie całego układu krwionośnego.

Trzecim składnikiem jest ekstrakt z różeńca górskiego (Rhodiola rosea), rośliny występującej w górskich regionach Ameryki, Europy i Azji. Zalicza się go do adaptogenów – substancji wspomagających odporność organizmu oraz pomagających radzić sobie ze skutkami zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Różeniec zwiększa również aktywność dopaminy oraz serotoniny, a w pewnym stopniu osłabia działanie enzymu rozkładającego dopaminę.

Znakomicie dobrane proporcje tych trzech składników sprawiają, że Memostim jest doskonałym środkiem poprawiającym zdolności poznawcze mózgu.

Dowiedz się więcej -> Memostim – sklep <-