Strona główna Forum INFORMACJE Nowe produkty Nowości w ofercie sklepu Odpowiedz na: Nowości w ofercie sklepu

#77343

MEMOSTIM™ MAX – opis

MEMOSTIM™ MAX składa się z sześciu działających synergistycznie składników, wzbogaconych witaminą B­6. Tworzą one unikalną formułę regulująca gospodarkę dopaminową. Najwyższej jakości ekstrakty roślinne i związki nootropowe nie tylko zwiększają produkcję dopaminy w mózgu, ale także ograniczają tempo jej rozpadu. Pozwala to odzyskać motywację do działania i skończyć z prokrastynacją, ale także wspomaga pamięć i koncentrację oraz wpływa na poprawę nastroju.

Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego (Ginko biloba) – zawiera on substancje działające jako inhibitory zwrotnego wychwytu dopaminy i noradrenaliny. Dzięki nim neuroprzekaźniki te mogą dłużej oddziaływać na neurony. Ponadto miłorząb zwiększa aktywność cholinergiczną hipokampa, który jest ośrodkiem pamięci. Wywiera też korzystny wpływ na cały organizm. Ceniony jest zwłaszcza jego działanie wazolidatacyjne, polegające na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie krwi i usprawnia działanie całego układu krwionośnego.

Różeniec górski (Rhodiola rosea) należy do adaptogenów – roślin wspomagających odporność organizmu oraz pomagających radzić sobie ze skutkami zmęczenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Ekstrakt z różeńca zwiększa również aktywność dopaminy oraz serotoniny, a w pewnym stopniu osłabia także działanie enzymu rozkładającego dopaminę.

Świerzbiec właściwy (Mucuna pruriens) – stosowany jest od tysiącleci w ashwagandzie (tradycyjnej medycynie indyjskiej) głównie do leczenia osłabienia funkcji poznawczych i zaburzeń libido. Dziś wiadomo, że ekstrakt z tej rośliny jest niezwykle bogatym źródłem substancji zwanej L-DOPA, będącej bezpośrednim prekursorem dopaminy odpowiedzialnej za energię, pamięć i motywację.

Ekstrakty roślinne zostały dodatkowo wzbogacone o trzy składniki. Pierwszy z nich, N-acetylo-L-tyrozyna (NALT), jest formą L-tyrozyny – aminokwasu będącego prekursorem dopaminy i noradrenaliny – bardzo dobrze rozpuszczalną w wodzie i o niezwykle wysokiej przyswajalności przez ludzki organizm.

Dwa pozostałe składniki to związki z grupy fosfolipidów: fosfatydylocholina i fosfatydyloseryna. Pierwszy z nich pełni w organizmie dwie funkcje: jest składnikiem błon komórkowych, a także neuroregulatorem – zwiększa aktywność neuroprzekaźników, głównie acetylocholiny. Przekłada się to na wzrost zdolności poznawczych i ogólnej kondycji układu nerwowego. Ponadto ma korzystny wpływ na regenerację wątroby oraz tkanek łącznych. Fosfatydyloseryna z kolei ma naturalne właściwości neuroprotekcyjne – chroni komórki mózgu przed procesami neurodegradacji oraz odbudowuje ich błony komórkowe. Ponadto wspomaga działanie neuroprzekaźników, zwłaszcza pobudzających: dopaminy i acetylocholiny. Z tego względu stanowi cenną pomoc w okresie wzmożonego wysiłku intelektualnego.

Dowiedz się więcej -> MEMOSTIM™ MAX – sklep <-