Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Odstawienie SSRI, leczenie zaburzeń osobowości Odpowiedz na: Odstawienie SSRI, leczenie zaburzeń osobowości

#77502
etaCarinae
Uczestnik

To prawda, że suplementy na każdy organizm mogą działać różnie. Szczególnie, jeśli układ nerwowy i tak jest rozchwiany. Naprawdę najlepiej byłoby, gdybyś porozmawiał na ten temat ze swoim lekarzem – i terapeutą, i psychiatrą. Może nie jest takim do końca złym pomysłem, żeby jednak wrócić do SSRI – sam wiesz, że Ci pomogły. A kiedy dojdziesz już do siebie, miną stany lękowe, wtedy w kontrolowany sposób zaczniesz odstawiać leki. Rozważ to, bo szkoda, żebyś miał się dalej męczyć. W każdym razie – porozmawiaj z lekarzem, na pewno uda się dobrać leczenie czy suplementację tak, żeby była skuteczna.

Jeszcze tak sobie pomyślałam – jeśli Twój problem z GABA wynika z niedostatecznej konwersji kwasu glutaminowego, to może masz za mało witaminy B6? Ona jest kofaktorem enzymu, który przekształca kwas glutaminowy w GABA. Poza tym jest też bardzo ważna dla właściwego poziomu dopaminy i serotoniny. Może spróbuj ją też włączyć do suplementacji.