Strona główna Forum DYSKUSJE Strategie suplementacji Odstawienie SSRI, leczenie zaburzeń osobowości Odpowiedz na: Odstawienie SSRI, leczenie zaburzeń osobowości

#77525
invicibile1997
Uczestnik

Witam, mój aktualny zestaw wygląda następująco:

RANO
– probiotyk (NOW Probiotic), chciałem odbudować trochę florę jelitową
– kompleks witamin z grupy B (Jarrow B-Right), formy metylowane witamin

W POŁUDNIE
– adaptonic 2 tabletki

WIECZOREM
– relatonic 2 tabletki

DODATKOWO
– olejek CBD

Kilka pytań mam, myślę że najlepiej będzie jak je wypunktuję:

1) Cały czas chodze na terapię, stany lękowe zwiększają się z każdym wyjazdem na terapię, na studia itd. Kiedyś to tłumiłem, dziś to zwalczam i wg terapeuty jest dobrze, bo w końcu przeżywam emocje. Kiedyś je tylko tłumiłem (leki, mechanizmy obronne takie jak idealna dieta, trening itd. – zero relacji z ludźmi, perfekcjonizm, narcyzm).

Doraźnie biorę olejek CBD, macie jakieś uwagi co do jego stosowania?

2) Mija już trzeci miesiąc brania Adaptonic i Relatonic, zakupiłem tym razem Comfortil i Memostim, być może w tych chwilach nasilonych lęków będzie to pomocne. Pytanie jak długo je brać? Czy miesięczny cykl wystarczy i później powrócić do Adaptonica i Relatonica?

I czy to dobry pomysł by zamienić te suple? Ogólnie czuję jak mnie wyciszają aktualne, jednak pojawi się stresowa sytuacja i już mnie nachodzą lęki. Coraz lepiej sobie radzę ale wiem że nie wszystko zależy od suplementacji, że trzeba wychodzić do ludzi, „wpuścić” ich do siebie 🙂 Teraz powolutku to robię, jest to dla mnie coś nowego. A zwracanie ciągłej uwagi na leki też nie jest dobrym pomysłem, stąd lepiej posłuchać się czyichś rad 🙂

3) Zrobiłem sobie miesięczną przerwę od Serotine, pytanie – czy włączyć ją na nowo? Ogólnie z supli SH mam zakupione na następny miesiąc Comfortil, Memostim i zalegajace Serotine. Jak byście to rozegrali z suplementacją? I czy właśnie miesięczna kuracja wystarczy i powrócić później do „bezpieczniejszych” supli czyli Adaptonic i Relatonic?