#77245
teges
Uczestnik

Wkleiłaś b małą grafikę, ale widzę, że z dopaminą masz spory problem (z tego, co pamiętam, palenie trawy upośledza gospodarkę dopaminową). Poza tym to dużo ciekawych wątków w twoim przypadku… Jeśli chodzi o dopaminę, to obadaj ten wątek: http://pl.swissherbal.eu/forum/temat/kris-suplementacja-w-kierunku-dopaminy-i-gaba/ @Kris zaproponował tam strategię, która jest radykalna, ale może dać ciekawe, trwałe efekty (upregulacja). Z tym, że w trakcie może być naprawdę ciężko (u mnie było – po miesiącu zrezygnowałem ;). Problemy z nauką mogą wynikać z deficytu dopaminy, chociaż widzę, że masz braki w całej gospodarce.

Uwaga o ADHD oraz problemy ze skupieniem się naprowadzają mnie na wątek GABA. Ogólnie regulowanie tego neuroprzekaźnika to dobry początek u wielu ludzi. Dlatego – jeśli nie chcesz wchodzić w Mr Happy stack (vel Kris stack ;), to zastanów się nad Comfortilem Max. To Cię wyciszy, uspokoi, może pozwoli systematycznie działać. Jednak ze względu na tę ogromną dziurę w dopaminie, podziałałbym też w tym kierunku. Chociaż z drugiej strony – ciekawe, czy u osób palących rola stymulująca deficytowej dopaminy nie jest przejmowana przez serotoninę (sero ma funkcje hamujące i wzbudzające, z tego, co wiem…)