#77278
teges
Uczestnik

Trochę się w to wszystko zaplątałeś 😉 No ale zbyt skomplikowany umysł to taki trochę niewygodny prezent od ewolucji 😉 Po przeczytaniu twojego posta mam dwie myśli, nie odnośnie suplementacji, ale natury psychologicznej: widzę w twoich zachowaniach wątki choroby afektywnej dwubiegunowej oraz osobowości narcystycznej. Nie chodzi mi tu od razu o identyfikowanie tego jako jakiejś jednostki chorobowej, jednak poczytanie o tych tematach (o ile tego dotychczas nie robiłeś) może Ci pomóc rozpoznać niektóre z mechanizmów czyniących twoje życie trudniejszym. A od rozpoznania można zacząć radzenie sobie z nimi.

Twoim problemem jest prokrastynacja, jednak to jest raczej skutek niż przyczyna. U jej podstaw mogą być właśnie te mechanizmy psychologiczne, o których napisałem powyżej. Co do samej suplementacji, to muszę nad tym dłużej pomyśleć – co mogłoby Ci pomóc. Na pewno suple powinny być tylko wsparciem w zmianach psychologicznych i behawioralnych, nad którymi będziesz musiał po prostu popracować 🙂