#77392
teges
Uczestnik

Jak na moje oko, to masz dobre suple, bo po opisie Twoich problemów stawiałbym na to, że masz rozregulowaną dopaminę i GABA. Słaba dopamina to pozostałość po używkach (ogólnie stosowanie używek stymuluje układ dopa, więc go rozregulowuje), a GABA… w sumie też 😀 Ale też pochodna złej sytuacji, bo jak się stresujesz, to GABA jest nadwyrężane – musi dużo hamować.

Stymulacja dopaminy da Ci motywację i energię, a przy tym ułatwi trzymanie się z dale od używek. COMFORTIL z kolei pozwoli zachować spokój. Akurat z tym suplementem nie mam dużego doświadczenia, jednak skład ma bardzo spoko. Może po cyklu na nim warto by było przeskoczyć na RELATONIC?

Do suplementów dorzuciłbym medytację (nawet minimum, ale codziennie, chociaż 5-10 minut na początek, a 15 minut już by starczyło dla odczucia wyraźnych efektów). No i do tego postawienie sobie celów, które będziesz mógł zrealizować, żeby naturalnie przywrócić balans w sferze dopaminowej (motywacja-realizacja, pozytywne sprzeżenie zwrotne, dlatego postaw sobie cele małe i realne, żebyś się nie dołował czymś zbyt trudnym na początek 🙂