Strona główna Forum DYSKUSJE Preparaty marki SWISS HERBAL Noopeptil – senność Odpowiedz na: Noopeptil – senność

#77434
etaCarinae
Uczestnik

No tak… Wygląda na to, że próbujesz rozwiązać problem zaczynając nie od tego, od czego trzeba. Masz dość spory deficyt dopaminy, i GABA. Domyślam się, że zainwestowałeś w Noopeptil, bo masz problem z koncentracją. Słusznie, noopept jest bardzo dobry na koncentrację, bo podbija acetylocholinę. Ale jest taka sprawa – acetylocholina to taki trochę pedał gazu dla mózgu. Natomiast dopamina to „paliwo”, a GABA to „hamulec”. Żeby móc dać gaz do dechy, najpierw trzeba zatankować i mieć sprawne hamulce.

Do czego zmierzam – dopamina odpowiada za energię i zdolność do skupienia uwagi. GABA odpowiada za stabilność koncentracji. Dopóki nie zrobisz z nimi porządku, nie odczujesz w pełni efektu Noopeptilu. Znaczy odczujesz, ale taki jak obecnie. Dlatego proponuję zostawić na razie Noopeptil. Zamiast niego pobierz sobie przez miesiąc Memostim Max, tak 2 kapsułki, rano. A po południu Comfortil Max, też tak ze dwie. Dopiero jak to zrobisz, bierz się za Noopeptil.

Co do jajek – owszem, zawierają cholinę. Sądzę, że jak 2-3 razy w tygodniu sobie zjesz jajecznice na śniadanie, to powinno wystarczyć. Generalnie jeśli ma się zbilansowaną dietę, to powinno być tak, że wszystkiego organizmowi dostarczasz tyle, ile jest potrzeba. Ja mam np. z choliną problem, bo na takie jajka chociażby mam alergię. Dlatego jak sama brałam Noopeptil, to po dwóch dniach okazało się, że jednak muszę sobie cholinę brać dodatkowo, bo tej, która tam była w pakiecie, było dla mnie za mało 🙂