#77008
Kris
Uczestnik

Zgadzam się z teges, GABA nie należy lekceważyć. Przykładowo, na mnie nie działał LTP-Focus max, a jedynie powodował spięcie, rozdrażnienie, nerwowość, porywczość. Dopiero po częściowej regulacji tego neuroprzekaźnika LTP działa tak jak powinien. Z tego względu namawiam do rozwiązania testu Bravermana. Po interpretacji jego wyników łatwiej będzie dobrać preparaty.
Opierając się na objawach wymienionych we wpisie podobnie jak teges stawiam na deficyty GABA (umiarkowany?) i dopaminowy (umiarkowany albo i znaczny?). Nie ma problemów z pamięcią?
Stosowałem Oksyracetam&Cholina zarówno doraźnie z gratisowych próbek, jak i w jednym cyklu 6-cio tygodniowym. Na mnie zadziałał znakomicie, najlepiej spośród wszystkich racetamów jakie próbowałem. Oczekiwane analityczne myślenie, łatwość koncentracji w moim przypadku sprawdziły się przy oksy.
Adrafinil&DLPA jako synergika nie używałem, jedynie miałem styczność z tym środkiem w próbkach Zen-Cafe Max. Na pewno działa, przede wszystkim długo. Nie wiem na ile kwestia nastroju to zasługa Adrafinilu, a na ile L-Dopy. Zakładam, że dawka Adra była mniejsza w tym boosterze niż w synergiku więc trudno jednoznacznie się odnieść.
Bez wglądu na wynik testu, sugerując się takimi objawami jak potrzeba stałej koncentracji, analitycznego myślenia oraz większej motywacji do pracy poleciłbym:
Oksyracetam & Cholina (cykle)
Memostim Max (cykle)
– booster Zen-Cafe Max albo Adrafinil & DLPA (okazjonalnie)
Można pomyśleć o LTP-Focus Max jako boosterze, ale tutaj trudno przewidzieć czy zadziała; te dwa pierwsze powinny.
Gdyby okazało się, że deficyt GABA jest spory, wtedy warto wziąć pod uwagę np. Comfortil Max (albo dla cierpliwych Relatonic Max).